Notowania

autostrada
27.07.2009 12:48

Przetargi na autostrady do końca roku

Wykonawcy najważniejszych odcinków A1, A4 i A2 mają być wkrótce znani.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Anna Kraszkiewicz)

_ - Przed końcem roku będą ogłoszone wszystkie przetargi związane z budową autostrad _ - zapowiedział wiceminister infrastruktury Radosław Stępień.

_ W tym roku ogłaszamy wszystkie przetargi na autostrady w Polsce, łącznie z ostatnim odcinkiem autostrady A4 _ - powiedział wiceminister i dodał, że odnośnie wszystkich budowanych w Polsce autostrad, do ogłoszenia pozostały _ cztery główne _ przetargi.

Chodzi o odcinek A1 od Strykowa na północ (do Kowala), odcinek A4 z Rzeszowa na Wschód (do Jarosławia) oraz dwa odcinki w zachodniej części autostrady A2.

Wiceminister zapewnił, że jedyny odcinek A1, na który nie ogłoszono dotychczas przetargu, od Strykowa na północ, powinien być ukończony przed 2012 rokiem._ - Odcinek od Strykowa chcielibyśmy ukończyć przed 2012 r., w związku z czym jest to kwestia przetargu. Będzie on w najbliższych miesiącach ogłoszony, tak jak wszystkie pozostałe przetargi autostradowe _ - poinformował Stępień.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Będzie nowy plan finansowania inwestycji drogowych ]( http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/bedzie;nowy;plan;finansowania;inwestycji;drogowych,243,0,492275.html )
* [ Za autostrady płacimy najwięcej w Unii ]( http://www.money.pl/gospodarka/raporty/artykul/za;autostrady;placimy;najwiecej;w;unii,179,0,490163.html )
* [ Wotum nieufności dla Grabarczyka. PiS chce działać szybko ]( http://news.money.pl/artykul/wotum;nieufnosci;dla;grabarczyka;pis;chce;dzialac;szybko,225,0,488929.html )

Stępień zapowiedział zmianę sposobu nazewnictwa węzłów autostradowych, o co zabiegały samorządy. Chodziło o to, by duże węzły nazywano przede wszystkim nazwami dużych miast, znajdujących się w pobliżu._ _

_ - Będzie zmiana nazw węzłów, w taki sposób, aby ułatwić orientację podróżnym. Zastosowana będzie europejska nomenklatura węzłów. Wszystkie nowe odcinki będą już miały nowe nazwy węzłów _ - powiedział wiceminister.

Tagi: autostrada, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka polska, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz