Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Przewozy Regionalne nadal będą wozić pasażerów

0
Podziel się:

Spółka zaczęła spłacać długi. PKP PLK nie rozwiążą z nią umowy.

Przewozy Regionalne nadal będą wozić pasażerów
(pkp.pl)
bECzxAEl

Przewozy Regionalne nadal mogą korzystać z torów kolejowych. PKP Polskie Linie Kolejowe nie rozwiążą umowy z Przewozami Regionalnymi, ponieważ zapłaciły one część zaległych należności - poinformował rzecznik PKP PLK Krzysztof Łańcucki.

Chodzi o opłatę za korzystanie z torów kolejowych, którą wszyscy przewoźnicy odprowadzają do zarządzającej infrastrukturą spółki PKP PLK. W drugiej połowie marca Przewozy Regionalne otrzymały od PKP PLK pismo, w którym spółka poinformowała, że jeżeli samorządowy przewoźnik nie zapłaci zaległych zobowiązań, to umowa może zostać wypowiedziana.

W zarząd PKP PLK poinformował, że na konto spółki wpłynęła należność z tytułu nieopłaconych przez Przewozy Regionalne faktur za grudzień 2009 r. W związku z tym Zarząd PLK odstąpił od rozwiązania umowy z Przewozami Regionalnymi.

bECzxAEn

Jednocześnie zarząd zdecydował, że skoro Przewozy Regionalne wciąż mają dwumiesięczne zaległości w spłacie zobowiązań wobec PLK, przewoźnik ten ma ograniczyć od 24 kwietnia 2010 r. swoje przewozy do 80 proc. zapisanych w umowie.

Przewozy Regionalne wciąż nie porozumiały się jeszcze z PKP S.A. w sprawie uregulowania czynszu za wynajmowane od tej spółki pomieszczenia na dworcach, w tym kas biletowych. PKP S.A. szacują, że Przewozy Regionalne są im winne z tego tytułu ponad 56 mln zł.

źródło: Senacki Zespół Infrastruktury

bECzxAEt

Przewozy Regionalne wyszły z Grupy PKP w 2008 r. i przeszły w ręce zarządów 16 województw. To największy pasażerski przewoźnik kolejowy w Polsce.

Czytaj w Money.pl
*"Dworce przestaną być wstydem Polaków". Koszt 256 mln * To początek wieloletniego programu, który ma sprawić, że dworce przestaną być narodowym wstydem Polaków.
*Przybywa pociągów, wchodzi nowy rozkład * Statystyczny pasażer przejeżdża pociągiem o połowę dłuższą trasę niż autokarem. Tylko kolej i żegluga notują wzrost liczby pasażerów.
*Mniej latamy. Przez kryzys * Liczba pasażerów na polskich lotniskach spadła o 12,3 proc. w I połowie 2009 roku.
bECzxAEO
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)