Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Przewozy Regionalne. Znamy datę kolejnego strajku

0
Podziel się

Nie 24. a 26. sierpnia rozpocznie się strajk generalny w Przewozach Regionalnych.

Przewozy Regionalne. Znamy datę kolejnego strajku
(PAP/Andrzej Grygiel)
bDziLoDF

Nie 24. a 26. sierpnia rozpocznie się strajk generalny w Przewozach Regionalnych. 24 sierpnia zbiera się rada nadzorcza spółki, w której są przedstawiciele związkowców.

_ - Mamy nadzieję, że tego dnia uda się wypracować kompromis i do kolejnego strajku nie dojdzie _ - przyznaje Waldemar Bogatkowski, przewodniczący NSZZ Solidarność Infrastruktura i Transport w Bydgoszczy.

Wśród postulatów związkowców są podwyżki dla pracowników o 280 złotych, oddłużenie i właściwe zarządzanie Przewozami Regionalnymi, a także zaprzestanie tworzenia nowych spółek samorządowych. Poprzedni 24-godzinny strajk z 17-go sierpnia przyniósł 4 miliony strat.

bDziLoDH
Czytaj więcej o sytuacji na kolei
[ ( http://static1.money.pl/i/h/65/t154689.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/nie;ma;postepu;w;negocjacjach;kolejarze;pewni;swego,106,0,893290.html) Grabarczyk nie pomógł. Na razie impas Nie osiągnięto postępów w negocjacjach, jednak związkowcy są przekonani, że wieczorem uda im się podpisać porozumienie.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/116/t154740.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/raporty/artykul/to;niemal;pewne;przewozy;regionalne;zbankrutuja;co;dalej,6,0,892678.html) To niemal pewne, Przewozy Regionalne zbankrutują. Co dalej? Spółka przetrwa najwyżej półtorej roku. Rękę do jej upadku przyłożą samorządowcy.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/183/t86455.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/strajk;na;kolei;kosztuje;5;mln;zl;dziennie,16,0,892432.html) Stracą dziś 5 mln zł. A mogą więcej Minister infrastruktury podkreśla, że strajk Przewozów Regionalnych to wymierna strata dla spółki.
bDziLoEi
kraj
wiadomości
KOMENTARZE
(0)