Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Przychody z prywatyzacji będą spadać. Znaczenie OFE również

0
Podziel się:

Zobacz kolejne wnioski płynące z raportu na temat funkcjonowania systemu emerytalnego.

Przychody z prywatyzacji będą spadać. Znaczenie OFE również
(Stanislaw Kowalczuk/East News)
bFeXKmRh

Procesy prywatyzacyjne ulegną spowolnieniu i w 2014 roku przychody z prywatyzacji wyniosą 5 mld zł, a w latach 2015-2016 po 3 mld złotych. Znaczenie OFE w tych procesach będzie również mniejsze - wynika z raportu na temat funkcjonowania systemu emerytalnego, przygotowanego przez resorty pracy i finansów, do którego dotarła PAP.

_ - Generalnie należy pozytywnie ocenić rolę OFE w procesie prywatyzacji. Ich udział wpływał pozytywnie na uzyskiwane przez Skarb Państwa ceny oferowanych do sprzedaży akcji firm _ - napisano we fragmencie raportu, dotyczącego wpływu OFE na prywatyzację.

Autorzy dokumentu zwracają jednak uwagę, że procesy prywatyzacyjne ulegają spowolnieniu.

bFeXKmRj

_ - Plan na lata 2013-2016 przewiduje przychody z prywatyzacji na poziomie odpowiednio 5 mld zł, 5 mld zł, 3 mld zł i 3 mld zł _ - napisano. _ Prowadzi to do wniosku, że znaczenie OFE dla gospodarki, ze względu na ich rolę w procesach prywatyzacyjnych, będzie także malało _ - dodano.

Czytaj więcej w Money.pl
Raport o OFE. Są kolejne przecieki W 2011 roku zmniejszono część składki przekazywanej do OFE z 7,3 proc. do 2,3 proc.
Raport o OFE. Są pierwsze przecieki OFE przyczyniło się do znacznego pogłębienia długu publicznego Polski. Ekonomistów to nie dziwi. - To takie błędne koło - mówią o działaniu funduszy.
Raport o OFE pełen ciekawych wniosków Jednym z rekomendowanych w raporcie wariantów jest dobrowolność odkładania pieniędzy na emeryturę poprzez OFE.
bFeXKmRK
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)