Notowania

prywatyzacja w polsce
29.08.2013 06:42

Przychody z prywatyzacji w 2014 roku. Ile wyniosą?

Resort zakłada, że do kasy wpłynie około trzech miliardów złotych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Lech Gawuc/REPORTER)

Ministerstwo Skarbu Państwa zakłada, że przychody z prywatyzacji w 2014 roku wyniosą około trzech miliardów złotych. Skarb Państwa planuje pobranie dywidend zaliczkowych z kolejnych spółek - powiedział Paweł Tamborski, wiceminister skarbu (na zdjęciu).

_ - Zakładamy, że przychody z prywatyzacji w 2014 roku wyniosą około trzech miliardów złotych _ - powiedział Tamborski.

_ - Poza PZU planujemy wypłatę dywidend zaliczkowych także z innych spółek. Proces analiz trwa. W zeszłym roku także wypłacaliśmy zaliczkowe i w większości były to spółki niepubliczne _ - dodał.

W poniedziałek PZU przyjęło politykę kapitałową i dywidendową na lata 2013-2015. Spółka zdecydowała o wypłacie części kapitału nadwyżkowego w formie zaliczki na poczet dywidendy za rok 2013 w wysokości 1,72 mld zł, czyli 20 zł na akcję.

Przychody z prywatyzacji w 2013 roku mają wynieść 5 mld zł. Przychody po lipcu tego roku wyniosły 1 mld 883,9 mln złotych.

W raporcie na temat funkcjonowania systemu emerytalnego, przygotowanego przez resorty pracy i finansów zapisano, że procesy prywatyzacyjne ulegną spowolnieniu i w 2014 r. przychody z prywatyzacji wyniosą 5 mld zł, a w latach 2015-2016 po 3 mld złotych.

Czytaj więcej w Money.pl
Państwo chce 5 mld złotych. Ma jedną czwartą Resort skarbu chce w 2013 roku uzyskać 5 mld zł przychodów z prywatyzacji podmiotów z udziałem Skarbu Państwa - poinformował wiceminister skarbu Rafał Baniak.
Plan prywatyzacji upadnie? "Rząd już nie ma czego sprzedawać" Prognoza na ten rok nie została wykonana nawet w połowie. Związki zawodowe przekonują, że ministrowi Karpińskiemu nie uda się wykonać założeń.
Tagi: prywatyzacja w polsce, prywatyzacja, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, najważniejsze, gospodarka polska, wiadmości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz