Notowania

praca w polsce
24.03.2013 10:55

Przyjazna atmosfera ważniejsza niż wynagrodzenie

Jak wykazały badania firmy Randstad, w czasie stagnacji znaczenie wysokiego wynagrodzenia schodzi na dalszy plan.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Reporter Poland)

Spowolnienie gospodarcze i informacje o rosnącym bezrobociu sprawiają, że zatrudnieni nie czują się bezpiecznie. Jak wykazały badania firmy Randstad, w czasie stagnacji znaczenie wysokiego wynagrodzenia schodzi na dalszy plan. Ważniejsze jest bezpieczeństwo zatrudnienia.

Respondenci za bardzo ważną uważają też przyjazną atmosferę w pracy - mówi dyrektor zarządzający Randstad Polska, Kajetan Słonina:

- _ Warto kreować dobrą atmosferę, warto kreować wizerunek przyjaznego pracodawcy, bo dzięki temu nie tylko można utrzymać pracowników, ale można też przyciągnąć te osoby, które mają unikalne kompetencje i talenty. Te pomogą rozwinąć firmę w przyszłości _ - twierdzi Słonina.

Badani zwracali też uwagę na to, by praca była dla nich interesująca:

- _ Polacy chcą, żeby ich wiedza, którą mają i umiejętności były w tej pracy wykorzystywane. Kolejna rzecz, to kwestia taka, że jak mam pomysły, to niech ktoś je doceni, bo wiem, że są dobre i istotny element to jest to, że ludzie w pracy chcą się rozwijać i podnosić swoje kwalifikacje _ - podkreśla dyrektor zarządzający.

Badanie Randstad Award wykazało również, że z perspektywy branż najbardziej atrakcyjna dla pracowników jest energetyka i ciepłownictwo. Na drugim miejscu plasują się motoryzacja oraz sektor elektrotechniczny.

Czytaj więcej w Money.pl
Firma Bayer zatrudni w Gdańsku 200 osób do 2015 roku Centrum finansowo-księgowe firmy Bayer w Gdańsku ma zatrudnić do 2015 roku 200 osób i docelowo obsługiwać oddziały firmy w 20 europejskich krajach.
Cenią Polaków, bo nie trzeba im dużo płacić W ubiegłym roku co dwudziesty inżynier pracujący w Niemczech pochodził z zagranicy.
Tagi: praca w polsce, wynagrodzenie, wiadomości, praca, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska, czołówki
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz