Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Przymusowe lądowanie airbusa w Dubaju

0
Podziel się:

Po czterech godzinach lotu pilot airbusa linii Qantas uznał, że konieczna jest zmiana kierunku lotu w związku z problemem z ilością oleju w jednym z silników.

Przymusowe lądowanie airbusa w Dubaju
(PhillipC/CC/Flickr)

Z powodu problemu z silnikiem samolot pasażerski A380 australijskich linii Qantas, lecący z Singapuru do Londynu, musiał lądować w Dubaju. Doszło do tego równo rok po awarii, która na ponad trzy tygodnie uziemiła flotę airbusów.

Na pokładzie samolotu znajdowało się 258 pasażerów i 25 członków załogi. Nikomu nic się nie stało.

Po czterech godzinach lotu pilot airbusa uznał, że konieczna jest zmiana kierunku lotu w związku z problemem z ilością oleju w jednym z silników - powiedziała rzeczniczka Qantas Olivia Wirth.

- _ Zgodnie z procedurą, silnik został wyłączony i samolot bezpiecznie wylądował w Dubaju dwie i pół godziny później _ - dodała.

Obecnie inżynierowie sprawdzają, czy maszyna może kontynuować lot do Londynu.

Według Wirth, nie istnieje związek między wczorajszą awarią a zeszłorocznymi problemami airbusów.

4 listopada 2010 wkrótce po starcie z lotniska w Singapurze silnik airbusa linii Qantas stanął w płomieniach i rozpadł się. Pilotom udało się zawrócić na lotnisko i bezpiecznie wylądować. W następstwie tej awarii australijski przewoźnik na ponad trzy tygodnie wstrzymał eksploatację sześciu samolotów A380.

Po dokładnym przeglądzie wszystkich sześciu maszyn inżynierowie Qantas zakwalifikowali trzy brytyjskie silniki do wymiany. W silnikach tych wykryto wycieki oleju.

O airbusie więcej czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/16/t77328.jpg ) ] (http://www.money.pl/archiwum/wiadomosci_agencyjne/pap/artykul/rodziny;ofiar;oburzone;raportem;o;katastrofie;airbusa,212,0,885972.html) Rodziny ofiar oburzone raportem o katastrofie Wycofano z niego niekorzystną dla Airbusa rekomendację.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/4/t148484.jpg ) ] (http://manager.money.pl/news/artykul/airbus;pobil;boeinga;lista;zamowien,228,0,860132.html) Airbus pobił Boeinga. Listą zamówień Na targach lotniczych pod Paryżem, koncern uzyskał zamówienia na dostawę 730 samolotów na łączną kwotą 72 miliardów dolarów.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/200/t115400.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/trzy;tygodnie;po;eksplozji;qantas;wznawia;loty;a;380,227,0,715747.html) Trzy tygodnie po eksplozji Qantas wznawia loty A 380 Australijskie linie wznowią loty części super jumbo jetów.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)