Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Przywileje emerytalne? "Są ważniejsze kwestie do rozwiązania"

0
Podziel się:

Władysław Kosiniak-Kamysz pytany o stan prac nad reformą górniczych emerytur, stwierdził że w tej branży są ważniejsze kwestie do rozwiązania.

Przywileje emerytalne? "Są ważniejsze kwestie do rozwiązania"
(Kancelaria Prezesa Rady Ministrów)
bETUNFYR

Minister pracy nie chce mówić, czy rząd dotrzyma zobowiązań dotyczących ograniczenia przywilejów emerytalnych w górnictwie i rolnictwie.

Władysław Kosiniak-Kamysz pytany w radiowej Trójce o stan prac nad reformą górniczych emerytur, stwierdził że w tej branży są ważniejsze kwestie do rozwiązania.

Minister podkreślił, że trwają _ dalsze analizy _ w tej sprawie. Nie chciał powiedzieć, czy uda się zrealizować zapowiadane już na ubiegły rok zmiany ustawowe - ograniczenie przywilejów górniczych do osób pracujących bezpośrednio przy wydobyciu - jeszcze w tej kadencji Sejmu.

bETUNFYT

Podobnie bez konkretów minister pracy odniósł się do zapowiadanych od lat zmian w KRUS. Według Władysława Kosiniaka-Kamysza, dziś też w rolnictwie są ważniejsze kwestie do rozwiązania, takie jak rosyjskie embargo. Poza tym, według ministra, sytuacja w której to budżet dopłaca do rolniczych emerytur, nie jest niczym szczególnym i jest to wymiar sprawiedliwości społecznej.

- _ Budżet też dopłaca do emerytur mundurowych, dopłaca do ZUS-u, dopłaca do innych sfer zabezpieczenia społecznego _ - przekonywał minister.

W expose w 2011 roku premier zapowiadał zmiany w KRUS. Mówił, że _ nowoczesny system ubezpieczeń pozwoli odejść od KRUS _ i dodał, że _ KRUS to nie kopalnia złota dla rolników. _

Czytaj więcej w Money.pl
Wypłata emerytur na nowych zasadach? Ministerstwo ujawnia Władysław Kosiniak-Kamysz chce zmienić sposób waloryzacji świadczeń. - _ To okradanie Polaków _ - alarmują związkowcy.
Zapowiada kolejne zmiany w projekcie o OFE Polityk PSL zapowiedział, że będzie rozmawiał z ministrem finansów Jackiem Rostowskim o limicie inwestycji OFE w akcje.
W OFE zostało więcej osób niż się spodziewano _ Żeby dać radę, będą musiały się łączyć. Na rynku zostanie 4-6 OFE _ - ocenia ekspert.
bETUNFYZ

_ _

bETUNFZu
emerytury
wiadomości
KOMENTARZE
(0)