Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

PSL chce stworzyć kosmiczną agencję

0
Podziel się:

Polska dzięki agencji będzie też mogła efektywniej wykorzystywać środki unijne na politykę kosmiczną.

PSL chce stworzyć kosmiczną agencję
(Reporter)

PSL pracuje nad powołaniem agencji koordynującej polskie działania w sektorze kosmicznym - mówi rzecznik partii Krzysztof Kosiński. Agencja miałaby usprawnić współpracę naukowców i firm działających w tym sektorze.

Zdaniem ludowców przemysł kosmiczny generuje najwięcej innowacji, które trafiają potem do życia codziennego, np. GPS. Stąd pomysł, by sektor nowoczesnych technologii rozwijać - powiedział dziennikarzom rzecznik PSL Krzysztof Kosiński. W jego opinii branża ta ma ogromny potencjał. Jako przykład podał Hiszpanię, gdzie roczny dochód z jej działalności to około 400 milionów euro. - _ To pokazuje, że te polskie przedsiębiorstwa - małe i średnie - mogłyby również korzystać z dorobku swojej dotychczasowej pracy, ale także rozwijać się _ - tłumaczył.

Zdaniem Kosińskiego, Polska dzięki agencji będzie też mogła efektywniej wykorzystywać środki unijne na politykę kosmiczną. Przypomniał, że wynoszą one około 700 milionów euro w obecnej perspektywie. Podkreślił jednak, że w przyszłości UE coraz większy nacisk będzie kładła na innowacyjność, co mogłoby _ otworzyć bramy do rozwoju polskiej przedsiębiorczości _.

Ludowcy chcą rozmawiać o pomyśle ze wszystkimi klubami parlamentarnymi. Po wakacjach ma się spotkać parlamentarna grupa do spraw przestrzeni kosmicznej. Wtedy zostaną oszacowane koszty pomysłu stworzenia agencji przypominającej NASA.

Czytaj więcej w Money.pl
Wyślij w kosmos swoje imię Sonda Hayabusa 2 to następczyni wcześniejszej misji Hayabusa (start w 2003 roku), w ramach której japońska sonda kosmiczna pobrała próbki z planetoidy (25143) Itokawa i dostarczyła je na Ziemię.
Zaskakujące odkrycie. Jeszcze jeden księżyc Badacz analizował archiwalne zdjęcia Neptuna zrobione za pomocą kosmicznego teleskopu Hubble'a.
Oto niezbity dowód na istnienie wody na Marsie Specjalną publikację na ten temat zamieszcza prestiżowy tygodnik Science. Od teraz więc fakt ten można uznać za niemal w stu procentach potwierdzony przez naukę.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)