Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
polscy przedsiębiorcy
15.05.2013 08:16

PSL chce walczyć z PO o głosy przedsiębiorców

Minister w kancelarii premiera Tomasz Jędrzejczak (PSL) powiedział, że Stronnictwo ma im wiele do zaoferowania.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Andreas Karelias/Dreamstime)

PSL zamierza walczyć ze stereotypem partii, która zajmuje się tylko rolnictwem; ludowcy chcą sięgnąć po głosy przedsiębiorców, których zawiodła - ich zdaniem - PO.

- _ Nasz elektorat się wykrusza. Musimy szukać nowej niszy. Trudno by nam było walczyć o nastawiony roszczeniowo elektorat PiS. Łatwiej o głosy przedsiębiorców, których Platforma mocno rozczarowała. Kiedyś posłowie PO mogli się chwalić w kręgach biznesowych, z jakiej są partii. Teraz to raczej obciach _ - powiedział wpływowy polityk PSL.

Minister w kancelarii premiera Tomasz Jędrzejczak (PSL) powiedział, że Stronnictwo ma wiele do zaoferowania przedsiębiorcom, dlatego chce do nich _ skierować swoją ofertę _.

- _ Już teraz PSL kojarzy się z dobrym gospodarowaniem. Rolnik to rodzaj przedsiębiorcy, który musi przeprowadzić proces produkcji, a potem marketingu i sprzedaży _ - zauważył.

Czytaj więcej [ ( http://static1.money.pl/i/h/122/131962.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/kryzys;w;koalicji;po-psl;oto;jak;sytuacje;ocenia;jozef;oleksy,216,0,1283288.html) *Rozłam w koalicji PO-PSL? Premier "się sroży" * Znany polityk mówi między innymi o _ demonstracyjnej dydaktyce _ Donalda Tuska.

Według szefa rady naczelnej ugrupowania Jarosława Kalinowskiego ludowcy będą chcieli wspólnie z Centrum im. Adama Smitha _ pokazać potrzebę podjęcia działań adresowanych do segmentu małych i średnich firm _.

Kalinowski powiedział, że PSL od kliku lat próbuje walczyć ze stereotypem partii, która zajmuje się wyłącznie rolnictwem. _ Nie sztuką jest być partią drugiego wyboru, ale pierwszego _ - zaznaczył.

Pytany, czy nie obawia się zarzutu, że PSL chce odbierać głosy koalicyjnej Platformie, Kalinowski odpowiedział: - _ Współpracujemy razem, ale każda partia ma swoją autonomię. _O tym, że PSL jest dla przedsiębiorców partią drugiego wyboru przekonywał podczas sobotniego posiedzenia Rady Naczelnej szef ugrupowania Janusz Piechociński - wynika z informacji.

Według źródeł zbliżonych do kierownictwa partii, Piechociński w przemówieniu w części posiedzenia zamkniętej dla mediów powołał się na badania socjologiczne wskazujące na PSL jako partię drugiego wyboru dla 20 proc. przedsiębiorców. Piechociński nawoływał, by pokazywać związki PSL z przedsiębiorcami i argumentował, że o głosy przedsiębiorców warto zabiegać, bo są oni największą grupą wyborców, którzy nie wiedzą na kogo głosować.

Gospodarka była głównym tematem obradującej w sobotę w Warszawie rady naczelnej PSL. Piechociński wezwał podczas obrad polityków samorządowych tej partii do przeprowadzenia dyskusji na temat wsparcia przedsiębiorczości na nadzwyczajnych posiedzeniach rad gmin, powiatów i sejmików województw.

Jak wyjaśnił dyskusja powinna dotyczyć relacji między samorządem a przedsiębiorcami i możliwości wsparcia przedsiębiorczości.

Czytaj więcej w Money.pl
Piechociński zapowiada ukaranie posłów PSL Wicepremier, szef PSL zadeklarował zdecydowanie większą zwartość koalicji przy kolejnych głosowaniach.
Co dalej z koalicją? Dziś ważne spotkania Ministerstwem gospodarki pokieruje chwilowo któryś z wicepremierów. Źródła donoszą, że Waldemar Pawlak rozważa wycofanie się z polityki na dłuższy czas.
Miller o rozpadzie koalicji PO-PSL. Możliwa? Szef SLD uważa, że w dzisiejszej sytuacji prawdopodobieństwo przedterminowych wyborów parlamentarnych jest żadne.
Tagi: polscy przedsiębiorcy, psl, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz