Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

PSL oczekuje propozycji dla przedsiębiorców i rodzin

0
Podziel się:

- To jest niezmiernie ważny temat. Pan premier Pawlak ten pomysł podnosi już prawie od pół roku. Państwo nie może sprzyjać nieuczciwym przedsiębiorcom - szef klubu PSL.

PSL oczekuje propozycji dla przedsiębiorców i rodzin
(Reporter)
bFetooKt

*- _ Na pewno pan premier odniesie się poważnie do kwestii ułatwień dla przedsiębiorców, jeśli chodzi o uzyskiwanie kredytów i finansowanie inwestycji, projektów, czy rozwoju _ - powiedział Jan Bury szef klubu PSL. *Ułatwienia dla przedsiębiorców oraz pakiet rozwiązań prorodzinnych - zapowiedzi rozwiązań w tych sprawach oczekuje od premiera Donalda Tuska w tzw. drugim expose Jan Bury.

Polityk podkreślił, że ma to ogromne znaczenie nie tylko dla przedsiębiorców, ale też dla pracowników. Jego zdaniem takie rozwiązania mogą ożywić rynek, a także przenieść strumień kredytów z instytucji parabankowych do banków.

Zwrócił uwagę, że przy dzisiejszych obostrzeniach firmy czy konsumenci niejednokrotnie mają problemy z uzyskaniem kredytu i zwracają się o finansowanie do parabanków.

bFetooKv

Ludowcy mają nadzieję na szybkie przyjęcie zmian dot. podatku VAT. Stronnictwo proponuje, by był on rozliczany metodą kasową, to znaczy, by przedsiębiorcy płacili go dopiero po otrzymaniu zapłaty od swoich kontrahentów, a nie po wystawieniu faktury.

_ - To jest niezmiernie ważny temat. Pan premier Pawlak ten pomysł podnosi już prawie od pół roku. Państwo nie może sprzyjać nieuczciwym przedsiębiorcom. W naszym przekonaniu forma kasowego VAT-u jest bardzo dobra dla małych i średnich przedsiębiorstw _ - ocenił poseł.

W czwartek doszło do spotkania ministra finansów Jacka Rostowskiego, Pawlaka i Tuska w tej sprawie, na którym wypracowany został kompromis.

Zdaniem Burego premier w swoim przemówieniu będzie chciał też przedstawić jakieś pomysły dotyczące rozwiązania problemu tzw. umów śmieciowych. _ W jakim kształcie? Musimy poczekać na konkrety. Pewno ministrowie pracy i finansów pracują nad rozwiązaniami _ - zastrzegł Bury.

bFetooKB

PSL oczekuje też, że Tusk odniesie się w swoim wystąpieniu do kwestii dotyczących polityki prorodzinnej. _ - Mamy już pierwszy pozytywny sygnał - pieniądze na przedszkola, ale oczekujemy też realizacji zapowiedzi, które pojawiły się przy okazji reformy emerytalnej _ - zaznaczył Bury.

Przypomniał, że chodzi o przyznanie urlopów macierzyńskich dla samozatrudnionych kobiet, a także tych nieubezpieczonych. Przywileje dla matek były jednym z elementów porozumienia między PO i PSL, dotyczącego podnoszenia wieku emerytalnego do 67. roku życia.

Bury nie chciał oceniać, jakie słowa odnoszące się do rolników mogą paść z ust Tuska. W pierwszym _ expose _ premier zapowiedział włączenie ich do powszechnego systemu podatkowego.

_ - Te rozwiązania są wrażliwe. Mamy świadomość, że są różne możliwości, m.in. dotyczące podatku rolnego, ale czasem trzeba się czemuś dobrze przyjrzeć, żeby nie wylać dziecka z kąpielą _ - przekonywał poseł Stronnictwa.

bFetooKC
Czytaj więcej opinii o drugim expose Tuska w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/198/m131270.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/koalicja;po-psl;sie;nie;rozpadnie;tak;uwaza;miller,98,0,1127778.html) Miller o rozpadzie koalicji PO-PSL. Możliwa? Szef SLD uważa, że w dzisiejszej sytuacji prawdopodobieństwo przedterminowych wyborów parlamentarnych jest żadne.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/50/m243506.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/ziobro;o;expose;tuska;spodziewam;sie;propagandy;i;niczego;wiecej,66,0,1173314.html) Ziobro o Tusku: Ten król staje się nagi To jest próba ratowania tonącego okrętu. Tak według lidera Solidarnej Polski Zbigniewa Ziobry będzie wyglądało tzw. drugie expose premiera Donalda Tuska.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/237/m247533.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/prof;glinski;zapowiada;zmiany;liczy;na;dlugie;rzady,62,0,1173310.html) "Rząd jest nie skuteczny". Gliński krytykuje - Jeśli nie przeprowadzimy zmian systemowych, pozostaniemy w tyle jako kraj peryferyjny - stwierdził profesor.
bFetooKW
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)