Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

PSL popiera Hannę Gronkiewicz-Waltz

0
Podziel się:

Marszałek województwa mazowieckiego przekonuje, że dzisiaj odwoływanie pani prezydent nie ma sensu.

PSL popiera Hannę Gronkiewicz-Waltz
(Krystian Dobuszynski/REPORTER)
bECkgRXF

PSL jest przeciwne odwołaniu prezydent Warszawy w referendum - oświadczyli politycy Stronnictwa. Referendum jest bezsensowne; _ apelujemy do członków i sympatyków PSL, by nie brali udziału w tej awanturze _- mówił marszałek Mazowsza Adam Struzik.

Marszałek województwa mazowieckiego przekonywał na konferencji prasowej w Sejmie, że _ dzisiaj odwoływanie pani prezydent nie ma sensu _. Pozytywnie ocenił ostatnie siedem lat rządów Hanny Gronkiewicz-Waltz w stolicy. Jak mówił, jego współpraca z nią jest modelowa, _ zawsze na zasadzie kompromisu _.

_ To referendum jest na tym etapie bezsensowne. Apelujemy do naszych członków i sympatyków (...) uważamy, że 13 października nasi członkowie, sympatycy nie powinni w tej awanturze brać udziału _ - powiedział Struzik.

bECkgRXH

Szef sejmowej Komisji Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej Piotr Zgorzelski podkreślił, że wielu przeciwników Hanny Gronkiewicz-Waltz uważa referendum za _ szczyt demokracji _. Tymczasem, jak przekonywał, według PSL _ najwyższym aktem demokratycznym są wybory _.

Zgorzelski mówił, że odwoływanie prezydenta miasta przed końcem kadencji powinno następować najwyżej w dwóch przypadkach: gdy prezydent jest podejrzany o popełnienie przestępstwa lub _ w przypadku katastrofy finansowej w mieście _. Poseł przekonywał, że Warszawa jest dobrze zarządzana, w mieście przeprowadzono wiele ważnych inwestycji.

Referendum ws. odwołania Hanny Gronkiewicz-Waltz odbędzie się 13 października. Będzie ważne, jeśli weźmie w nim udział 3/5 liczby wyborców, którzy uczestniczyli w wyborach prezydenta w Warszawie w 2010 roku, czyli co najmniej 389 430 osób.

Inicjatywę zapoczątkowaną przez szefa Warszawskiej Wspólnoty Samorządowej, burmistrza Ursynowa Piotra Guziała poparły m.in.: PiS, Ruch Palikota i Solidarna Polska, których działacze włączyli się w zbiórkę podpisów pod wnioskiem o odwołanie prezydent Warszawy. SLD nie podjęło jeszcze decyzji.

bECkgRXN

Czytaj więcej w Money.pl

bECkgRYi
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)