Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Pucz w Egipcie. Chrześcijanie boją się protestów islamistów

0
Podziel się:

Muzułmanie uważają ich za współwinnych obalenia Mursiego.

Pucz w Egipcie. Chrześcijanie boją się protestów islamistów
(PAP/EPA)

Chrześcijanie w Egipcie obawiają się eskalacji konfliktu. Zwolennicy odsuniętego od władzy prezydenta Mohammeda Mursiego zaplanowali na dziś kolejne masowe protesty przeciwko przewrotowi dokonanemu przez armię.

Chrześcijanie boją się, bowiem islamiści uważają ich za współwinnych obalenia Mursiego. Wysuwając takie oskarżenia dąży się do międzyreligijnej konfrontacji i nasilenia muzułmańskiego terroru - argumentują przedstawiciele chrześcijan.
_ - Na razie wszystko się uspokoiło. Zobaczymy, co będzie dziś _ - mówi Informacyjnej Agencji Radiowej pracujący w Aleksandrii salezjanin, ksiądz Jan Bednarz.

Duchowny dodaje, że dwie trzecie społeczeństwa - w tym muzułmanie - chcą stabilizacji. _ - W kraju widać już wielki ubóstwo rodzin, dlatego ludziom zależy na normalności _ - zwraca uwagę ksiądz Bednarz. Nie wyklucza on jednak czarnych scenariuszy. Ten najgorszy zakłada, że Bractwo Muzułmańskie zejdzie do podziemia. Będzie atakować kościoły i budynki rządowe. - _ Po to, żeby mieć większy rozgłos, zaatakują i turystów, jak to było w latach dziewięćdziesiątych _ - mówei selezjanin.

Na początku lipca, po wielomilionowych manifestacjach, armia usunęła prezydenta Mohammeda Mursiego. Od tamtego czasu jest on uwięziony w nieznanym miejscu. Jego zwolennicy protestują na ulicach, domagając się uwolnienia Mursiego i przywrócenia go do władzy. Wielokrotnie dochodziło do gwałtownych starć z siłami bezpieczeństwa. Do tej pory mogło zginąć nawet 900 osób.

Czytaj więcej w Money.pl
Będą kolejne protesty w Egipcie? Do protestów wzywają stronnicy odsuniętego od władzy islamistycznego prezydenta Egiptu Mohammeda Mursiego. Miałoby do nich dojść pod koniec tygodnia.
Unia odbierze Egiptowi 5 mld euro? Może dojść do zawieszenia środków, które Egipt miał otrzymać jako wsparcie na drodze demokratycznych reform.
ONZ apeluje do egipskich polityków. "Przerwijcie rozlew krwi!" Sekretarz generalny organizacji potępił _ nadmierne użycie siły _ przez władze Egiptu.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)