Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Pucz w Egipcie. Faza rządów przejściowych zakończy się do wiosny

0
Podziel się:

Przygotowana przez egipską armię mapa drogowa zakłada wprowadzenie zmian w konstytucji oraz przeprowadzenie nowych wyborów parlamentarnych i prezydenckich w 2014 roku.

Pucz w Egipcie. Faza rządów przejściowych zakończy się do wiosny
(flyvancity/CC/Flickr)
bEUokwfF

Egipski minister spraw zagranicznych Nabil Fahmi powiedział dziś, że okres przejściowych rządów w Egipcie powinien się zakończyć do najbliższej wiosny zastąpieniem liderów nominowanych po odsunięciu od władzy w lipcu prezydenta Mohammeda Mursiego.

_ Prace trwają, są prowadzone zgodnie z tzw. mapą drogową, wielotorowo. Dotychczas pomyślnie ustalono zasady sprawiedliwości, wolności i demokracji jako podstawy rządzenia _ - powiedział Fahmi w Zgromadzeniu Ogólnym ONZ w Nowym Jorku.

_ Po tym nastąpią wybory parlamentarne, następnie prezydenckie, tak więc faza przejściowa zakończy się do następnej wiosny _ - podkreślił szef dyplomacji.

bEUokwfH

Przygotowana przez egipską armię mapa drogowa zakłada wprowadzenie zmian w konstytucji oraz przeprowadzenie nowych wyborów parlamentarnych i prezydenckich w 2014 roku. Wojsko odsunęło od władzy islamistę Mursiego po wielotysięcznych manifestacjach jego przeciwników.

Czytaj więcej w Money.pl
Kontrakty na ponad 95 mld złotych Rząd przyjął programu modernizacji sił zbrojnych. Gigantyczne zamówienia dla armii będą realizowane przez blisko dekadę.
Armia rozbiera budynki przy granicy. Powód? Armia egipska rozbiera kryjące tunele budynki w szerokim do jednego kilometra pasie przy granicy ze Strefą Gazy.
Egipski dyktator sądzony zaocznie. To przez... Były szef państwa przebywa w więzieniu Tora, na południowych przedmieściach Kairu - tym samym, w którym przetrzymywani są także członkowie Bractwa Muzułmańskiego.
bEUokwgi
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)