Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Pucz w Egipcie. Policja użyje ostrej amunicji, jeśli zostanie zaatakowana

0
Podziel się:

- Rząd jest gotów stawić czoło wszelkim aktom terroryzmu Bractwa Muzułmańskiego- głosi komunikat rządu w Kairze.

Pucz w Egipcie. Policja użyje ostrej amunicji, jeśli zostanie zaatakowana
(PAP/EPA.)
bEUFFCtN

Egipskie siły bezpieczeństwa użyją ostrej amunicji, jeśli dojdzie do jakichkolwiek ataków na nie, budynki publiczne lub instytucje o kluczowym znaczeniu - poinformowała dziś egipskie telewizja państwowa powołując się na MSW.

Informację tę podano kilka godzin po podpaleniu przez protestujących zwolenników obalonego prezydenta Mohammeda Mursiego w Gizie, satelickim mieście Kairu, dwóch budynków lokalnych władz.

Rząd jest gotów stawić czoło wszelkim _ aktom terroryzmu _ Bractwa Muzułmańskiego; obawia się _ zbrodniczego planu zachwiania fundamentami egipskiego państwa _, lecz poszukuje otwartego, politycznego rozwiązania konfliktu, które nie wyklucza żadnej z jego stron, o ile nie angażuje się ona w akty przemocy - głosi komunikat rządu w Kairze.

bEUFFCtP
Czytaj więcej w Money.pl
Nie opowiada się po żadnej ze stron Amerykański prezydent potępił atakowanie sił bezpieczeństwa i podpalanie kościołów.
Turyści bezpieczni w Egipcie. Kiedy wrócą? Biuro zapewnia, że koncentruje się teraz na zorganizowaniu możliwie szybkiego powrotu do Polski. Wylot do kraju jest wstępnie planowany na najbliższy weekend. Biuro zapewnia, że do wtorku wszyscy wrócą do Polski.
Zachód potępia użycie siły w Egipcie Zaprzestania przemocy i podjęcia dialogu - tego domagają się światowi przywódcy od tymczasowego rządu.
bEUFFCuq
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)