Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Pucz w Egipcie. Tragiczny bilans przemocy: 578 zabitych

0
Podziel się:

578 osób, w tym 535 cywilów, straciło życie w starciach w Egipcie. - Zabijali niewinnych, to terroryści!

Pucz w Egipcie. Tragiczny bilans przemocy: 578 zabitych
(PAP/EPA)

578 osób, w tym 535 cywilów, straciło życie, a ponad 3000 zostało rannych - oto bilans przemocy w całym Egipcie - podało egipskie Ministerstwo Zdrowia. Bractwo Muzułmańskie zapowiada nowe _ pokojowe demonstracje _, egipskie MSW ostrzega, że _ odpowie ogniem _.

228 osób, według tego źródła, zostało zabitych wczoraj przez siły bezpieczeństwa na samym placu przed meczetem Rabaa al-Adawija, głównym miejscu zgromadzeń obrońców obalonego 3 lipca prezydenta Mohammeda Mursiego.

Władze wojskowe podały, że wśród śmiertelnych ofiar przemocy jest 43 policjantów.

Przedstawiciele Braci Muzułmańskich mówią o _ 4500 zabitych w całym kraju _.

Wśród łez i chóralnych modłów zwolennicy Bractwa Muzułmańskiego wyparci przez policję z kairskich placów, znaleźli dziś schronienie w meczecie Al-Iman we wschodnim Kairze, przekształconym w zaimprowizowaną kostnicę.

_ Zabijali niewinnych, to terroryści! _ - krzyczała zrozpaczona kobieta stojąca u wejścia do meczetu, na schodach, po których znoszono trumny z zabitymi.

Ilekroć mężczyźni nieśli na ramionach do oczekującego przed świątynią samochodu zwłoki zabitego, zwarty tłum wokół meczetu wznosił okrzyk: _ Allahu akbar _ (Bóg jest wielki).

W drugą stronę, podawane z rąk do rąk - do wnętrza meczetu - wędrowały przez cały czas bloki lodu owinięte w skrwawione koce, którymi okładano zwłoki oczekujące w rozgrzanym upałem wnętrzu świątyni.

Meczet Rabaa al-Adawija, spod którego wczoraj wyparto islamistów, został podpalony, podobnie jak sąsiedni budynek, który służył im jako centrum prasowe. Policja podpaliła też pięciopiętrowy blok mieszkalny, do którego obrońcy placu znosili początkowo zabitych i rannych.

Wysłannik agencji EFE, który opisuje wygląd Kairu po wczorajszych wydarzeniach, pisze o grupkach przechodniów i sprzedawców, którzy dziękowali policjantom strzegącym placu za ich interwencję.

Według premiera Hazima el-Biblawiego interwencja sił bezpieczeństwa _ nacechowana była maksymalnym umiarem i powściągliwością _.

Egipskie MSW ogłosiło dziś, że odpowie ogniem na każdy atak skierowany przeciwko siłom lub obiektom rządowym. Ostrzeżenie to padło w chwili gdy Bractwo Muzułmańskie zapowiada _ pokojową walkę _ i nowe demonstracje antyrządowe.

Czytaj więcej w Money.pl
Policja będzie strzelać z ostrej amunicji _ - Rząd jest gotów stawić czoło wszelkim aktom terroryzmu Bractwa Muzułmańskiego _- głosi komunikat rządu w Kairze.
Ministerstwo zdrowia Egiptu: 525 ofiar starć Bractwo Muzułmańskie mówi o 2 tysiącach zabitych. Noc po zamieszkach w Kairze przebiegła już spokojnie.
W Egipcie trwają starcia, giną kolejni ludzie Członkowie Bractwa Muzułmańskiego żądają przywrócenia Mursiego do władzy.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)