Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Pussy Riot wraca z nową prowokacją wymierzoną w Putina i przemysł naftowy

0
Podziel się:

Na swoim blogu artystki komentują, że dochody Rosji z przemysłu paliwowego sięgnęły w 2012 r. 7 mld dolarów, ale tylko prezydent Putin i jego przyjaciele mieli dostęp do tych pieniędzy.

Pussy Riot wraca z nową prowokacją wymierzoną w Putina i przemysł naftowy
(AP/FOTOLINK/East News)

Punkowy zespół Pussy Riot po raz kolejny prowokuje prezydenta Rosji Władimira Putina. Nowy singiel Jak w czerwonym więzieniu, zamieszczony w serwisie internetowym YouTube, atakuje Putina m.in. za sposób kierowania rosyjskim przemysłem paliwowym.

_ Wasz prezydent jest jak irański ajatollah, a wasz Kościół przypomina ten w Zjednoczonych Emiratach Arabskich _ - śpiewają skandalistki z Pussy Riot w pierwszym od roku wyemitowanym wideoklipie.

Zespół krytykuje w ten sposób - jak pisze Reuters - bliskie związki szefa rosyjskiego państwa z Kościołem prawosławnym oraz podpisaną ostatnio ustawę zakazującą propagowania homoseksualizmu wśród nieletnich.

W umieszczonym w serwisie YouTube wideoklipie cztery członkinie zespołu wspinają się na rurociąg gazowy i tańczą na nim. Następnie jedna z wokalistek uszkadza gazociąg, uderzając w niego ciężkim młotem; z rury zaczyna wydobywać się gaz. Członkinie Pussy Riot ubrane są w krótkie sukienki, pończochy i charakterystyczne, jaskrawe maski. W pewnym momencie wylewają oleistą substancję na portret Igora Sieczina, szefa Rosnieftu, rosyjskiego koncernu paliwowego.

Zobacz także: Zobacz nowy klip Pussy Riot

Na swoim blogu artystki komentują, że _ dochody Rosji z przemysłu paliwowego sięgnęły w 2012 roku 7 mld dolarów, ale tylko prezydent Putin i jego przyjaciele mieli dostęp do tych pieniędzy _. Członkinie Pussy Riot piszą z przekąsem, że to właśnie zachęciło je, aby swoją nową piosenkę zadedykować temu biznesowi.

W nowym utworze artystki krytykują także prześladowanie opozycji politycznej w Rosji oraz propagandę rządową typową dla dyktatury.

Pussy Riot to punkrockowa grupa, która w lutym 2012 roku w moskiewskim soborze Chrystusa Zbawiciela, najważniejszej świątyni prawosławnej Rosji, wykonała utwór _ Bogurodzico, przegoń Putina _. Wkrótce po tej kontrowersyjnej akcji trzy spośród pięciu artystek zostały aresztowane, a następnie skazane na dwa lata pozbawienia wolności w kolonii karnej; jednej z nich zawieszono wykonanie kary.

Czytaj więcej w Money.pl
Orlen dementuje doniesienia o współpracy z Rosjanami Doniesienia moskiewskiego dziennika wywołały szybką reakcję szefa koncernu Jacka Krawca i Ministerstwa Skarbu Państwa.
Pussy Riot ukrywają się. Odwołały koncert Kobiety miały w maskach wystąpić na festiwalu w Helsinkach.
Pussy Riot nie mają szans na wolność Przeciwko przedterminowemu zwolnieniu Tołokonnikowej wystąpiła prokuratura.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)