Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Putin chce by spowiadali się z wydatków

0
Podziel się:

Premier Rosji zaproponował aby kandydaci składali je oprócz majątkowych.

Putin chce by spowiadali się z wydatków
(kmu.gov.ua)

Premier Rosji Władimir Putin zaproponował, aby kandydaci w wyborach parlamentarnych składali deklaracje nie tylko o swoich dochodach, ale także o wydatkach.

Putin oświadczył też, że kierowana przez niego partia Jedna Rosja w swojej bieżącej działalności, jak również w przygotowaniach do wyborów powinna opierać się na obywatelach, a nie wysokich rangą urzędnikach.

Szef rosyjskiego rządu powiedział to występując w Briańsku, 400 km na południowy zachód od Moskwy, na konferencji regionalnej Jednej Rosji. Forum to poprzedzało kongres krajowy partii, który zaplanowano na wrzesień.

_ - Dzisiaj wiele i słusznie mówi się o czystości szeregów, o korupcji; o tym, że należy deklarować dochody. A może również wydatki. To także może okazać się potrzebne _ - oznajmił Putin, dodając, że trzeba pomyśleć nad odpowiednim mechanizmem.

Premier podkreślił też potrzebę starannego doboru kandydatów na deputowanych. _ Przypadkowych osób, balastu wśród naszych kandydatów być nie powinno. Potrzebni są nam uczciwi, kompetentni i skuteczni ludzie _ - wskazał.

Putin zapowiedział, że ostateczną listę kandydatów zatwierdzi wrześniowy kongres Jednej Rosji. Forum to przyjmie również program wyborczy partii.

Szef rządu oświadczył, że Jedna Rosja odegrała bardzo ważną rolę w najnowszej historii kraju, zwłaszcza w czasie globalnego kryzysu gospodarczego. Według Putina, jest ona fundamentem stabilności w polityce i gospodarce.

Premier podkreślił jednak, że na dzisiaj to za mało. _ Potrzebny jest nam model opierający się na wysokich kwalifikacjach i profesjonalizmie ludzi, na mądrych decyzjach w zarządzaniu i przemyślanej polityce inwestycyjnej, na radykalnym zwiększeniu wydajności pracy, a także tworzeniu warunków dla małego i średniego biznesu _ - powiedział.

Wybory do Dumy Państwowej, niższej izby rosyjskiego parlamentu, odbędą się w grudniu. Poprzedzą wybory prezydenckie, planowane na marzec 2012 roku. W poprzednich wyborach parlamentarnych - w 2007 roku - listę Jednej Rosji otwierał Putin. Szef rządu nie jest formalnie członkiem tej partii.

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)