Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Putin chce takiej Rosji, jaką była za Stalina

0
Podziel się:

Prezydent Rosji chce wydać na rozbudowę armii 563 miliardy euro.

Putin chce takiej Rosji, jaką była za Stalina
(East News)
bETAnIeZ

Prezydent Rosji Władimir Putin zaapelował o stworzenie warunków do jakościowego przełomu w rozwoju kompleksu obronno-przemysłowego na skalę, w jakiej stało się to w latach 30. za Stalina. Ma na to zostać przeznaczona suma o równowartości 563 mld euro.

Niezbędne jest odnowienie zasobów produkcyjnych i przeprowadzenie modernizacji technologicznej zakładów tej branży - powiedział Putin na piątkowym posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa Rosji.

Jego zdaniem należy dokonać takiej modernizacji przemysłu obronnego, jak miało to miejsce w latach 30. ubiegłego wieku.

bETAnIfb

Wartość inwestycji w program zbrojeń i program modernizacji kompleksu obronno-przemysłowego w ciągu 10 lat wyniesie ok. 23 bilionów rubli (ok. 563 mld euro).

Agencja AFP przypomina, że rosyjski dyktator Józef Stalin wdrożył program modernizacji przemysłu zbrojeniowego w ZSRR między rokiem 1930 a 1939. W tym samym czasie, zaznacza AFP, doszło do najkrwawszych stalinowskich represji, w tym w siłach zbrojnych.

Zapowiedź rozwoju armii i modernizacji przemysłu zbrojeniowego Putin ogłaszał już wcześniej w tym roku, jeszcze jako premier Rosji, w jednym z artykułów programowych przed wyborami prezydenckimi, które odbyły się 4 marca.

Czytaj więcej w Money.pl
Blisko 800 mld na armię. Zobacz w jakim kraju Władimir Putin zapowiedział rozwój armii. Chce na nią wydać blisko 800 mld dolarów.
"Putin żyje jak arabski monarcha" Opozycyjni politycy przygotowali raport na temat majątku prezydenta Rosji.
Chciał zabić Putina, ma potężnych obrońców Europejski Trybunał Praw Człowieka zalecił wstrzymanie ekstradycji do Rosji Adama Osmajewa, oskarżonego o planowanie zamachu na rosyjskiego prezydenta.
bETAnIfC
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)