Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Putin: Demografia w Rosji powodem do dumy

0
Podziel się:

Jednym z największych sukcesów rosyjskiej władzy ostatnich lat było doprowadzenie do stabilizacji życia obywateli i wzrostu liczby ludności, powiedział Władimir Putin.

Putin: Demografia w Rosji powodem do dumy
(AP/FOTOLINK/East News)

Rosyjski przywódca przedstawił na posiedzeniu plenarnym Dumy Państwowej swoje ostatnie doroczne sprawozdanie z działalności rządu. Podkreślił, że liczba ludności kraju przekroczyła 143 miliony. Stało się tak - wedle jego słów - dzięki konsekwentnym wysiłkom rządu, zmierzającym do przezwyciężenia kryzysu gospodarczego.

_ - W tym roku Rosja będzie miała 15 miast, liczących powyżej miliona mieszkańców. Coraz więcej rodzin decyduje się na drugie i trzecie dziecko. Dzieje się tak dlatego, że ludzie wierzą w swą przyszłość, a także w sprawność i odpowiedzialność władz swojego państwa. Podczas kryzysu lat 2008 - 2010 - rosyjski rząd udowodnił skuteczność i zdolność sprawnego działania w trudnych okolicznościach. Nie wycofaliśmy się z żadnego - podkreślam - z żadnego z naszych wcześniejszych zobowiązań - _powiedział rosyjski przywódca.

POSŁUCHAJ WŁADIMIRA PUTINA W ORYGINALE:

(źródło: IAR)

Rosyjski przywódca wezwał wszystkich rodaków do poparcia władzy. Obserwatorzy polityczni spodziewali się, że Putin, 7 maja ponownie obejmujący urząd prezydenta, będzie chciał wykorzystać dzisiejsze wystąpienie, by ułatwić sformowanie nowego gabinetu, na którego czele stanie ustępujący prezydent - Dmitrij Miedwiediew.

Czytaj więcej o sytuacji w Rosji w Money.pl
"Marsz miliona" w Moskwie. Na razie... Około stu opozycjonistów wezwało Rosjan do udziału w majowej akcji.
Zapłacą 2,5 mln złotych za bankiet dla Putina Zaplanowana na siódmego maja inauguracja prezydentury Władimira Putina zostanie zorganizowana z wielkim rozmachem.
Rosjanie potrzebują 10 milionów osób W ocenie ekspertów Federalnej Służby Migracyjnej import specjalistów dla niektórych priorytetowych sektorów rosyjskiej gospodarki staje się coraz bardziej nieodzowny.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)