Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Putin grozi palcem Ukrainie - Europa znów bez gazu?

0
Podziel się:

Władimir Putin twierdzi, że ukraiński prezydent blokuje opłaty za rosyjski gaz.

Putin grozi palcem Ukrainie - Europa znów bez gazu?
(lagereek/iStockphoto)

Na linii Ukraina-Rosja znów pojawiają się tarcia - chodzi o gaz. Poprzedni konflikt, który wybuchł na początku tego roku poważnie ograniczył rosyjskie dostawy gazu do Europy. To właśnie przez Ukrainę płynie gaz z Rosji.

Premier Rosji Władimir Putin oświadczył, że Kijów może znów mieć problemy z zapłatą za rosyjski gaz, ponieważ prezydent Ukrainy Wiktor Juszczenko blokuje płatności. Tak powiedziała mu premier Ukrainy Julia Tymoszenko.

Na spotkaniu z kierownictwem partii Jedna Rosja Putin stwierdził, że w kwestii zapłaty przez Ukrainę za rosyjskie nośniki energii znów pojawiają się problemy, tyle że _ specyfika obecnej sytuacji polega na tym, że pieniądze na Ukrainie są _. Według Putina to prezydent Ukrainy utrudnia normalną współpracę ukraińskiego banku centralnego z rządem .

Putin powiedział też, że Unia Europejska nie przekazała Ukrainie obiecanych pieniędzy na zapłatę za rosyjskie nośniki energii.

W rozmowie z Tymoszenko rosyjski premier podkreślił konieczność bezwzględnego wywiązania się przez Kijów ze wszystkich gazowych zobowiązań kontraktowych.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)