Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
rządy władimira putina
24.08.2012 13:34

Putin na czwartą kadncję? Oni tego nie chcą

Już prawie połowa obywateli Rosji (49 proc.) nie chce, aby Władimir Putin w 2018 roku po raz czwarty kandydował na prezydenta Federacji Rosyjskiej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(AP/FOTOLINK/East News)

Już prawie połowa obywateli Rosji (49 proc.) nie chce, aby Władimir Putin w 2018 roku po raz czwarty kandydował na prezydenta Federacji Rosyjskiej. Nie życzy sobie też, by za sześć lat na kremlowskim tronie ponownie zastąpił go Dmitrij Miedwiediew.

Tak wynika z najnowszego sondażu niezależnego Centrum Analitycznego Jurija Lewady, jednego z najbardziej szanowanych ośrodków socjologicznych w Rosji.

Według pracowni w sierpniu działalność Putina na urzędzie prezydenta aprobowało 63 proc. Rosjan. To o 4 proc. mniej niż w lipcu. Odsetek aprobujących działalność Miedwiediewa jako premiera spadł w tym czasie o 2 proc. - do 57 procent.

Centrum Lewady podkreśliło, że wskaźniki aprobaty dla dwóch przywódców Federacji Rosyjskiej wróciły już do poziomu z grudnia 2011 roku, kiedy to na ulicach Moskwy doszło do wielotysięcznych protestów przeciwko powrotowi Putina na Kreml i desygnowaniu przez niego na szefa rządu Miedwiediewa.

Ośrodek zaznaczył również, że już ponad jedna trzecia obywateli Rosji (35 proc.) otwarcie deklaruje, iż nie aprobuje pracy Putina. W wypadku Miedwiediewa ocenę taką wystawia 41 proc. Rosjan.

Zdaniem cytowanego przez dziennik _ Kommiersant _ politologa Michaiła Winogradowa, rezultaty sondażu świadczą o _ zmęczeniu ludności _ Putinem. - _ Wszelako obecny prezydent może nie brać sobie do serca tych wyników dopóty, dopóki nie pojawi się jakaś alternatywa _ - dodał Winogradow.

Z kolei wicedyrektor Centrum Lewady Aleksiej Grażdankin zauważył, że z obecnym poparciem Putin wygra dowolne wybory, jednak strachu wśród rodaków już nie wywołuje.

Jeden z liderów putinowskiej partii Jedna Rosja Andriej Isajew wyraził pogląd, że żaden z przywódców w Unii Europejskiej i Stanach Zjednoczonych nie może pochwalić się takim poparciem, jakim wciąż cieszy się Putin.

_ - Jeśli jutro wybuchnie wojna między Izraelem i Iranem, a Władimir Putin zdoła uchronić Rosję od udziału w tym konflikcie zbrojnym, to za jego czwartą kadencją opowie się 90 proc. respondentów _ - oświadczył Isajew, także cytowany przez _ Kommiersanta _.

Czytaj więcej w Money.pl
Ostra krytyka wyroku, ale Putin nieugięty W sprawie Pussy Riot ostro wypowiedziała się szefowa unijnej dyplomacji i przedstawiciele USA w Rosji.
Tego nawet Putin się nie spodziewał Terytorium swojej świątyni ogłosił niepodległym kalifatem. Uważano go raczej za dziwaka niż wywrotowca.
Tagi: rządy władimira putina, putin, wybory, rosja, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz