Notowania

rządy władimira putina
23.04.2012 10:24

Putin nie zdoła spełnić obietnic z kampanii wyborczej

Rosja nie ma żadnych szans na stworzenie struktur podobnych do Unii Europejskiej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(ec.europa.eu)

Rosja nie ma żadnych szans na stworzenie struktur podobnych do Unii Europejskiej - przekonuje w _ Moskiewskim Komsomolcu _ włoski dziennikarz Giuseppe D'amato.

W artykule _ Imperialny populizm _ obala niemal wszystkie argumenty, którymi w kampanii wyborczej posługiwał się Władimir Putin, obiecując stworzenie Euroazjatyckiej Unii Gospodarczej. Niektórzy eksperci porównują idee Putina do próby odrestaurowania Związku Radzieckiego.

Zdaniem Giuseppe D'amato - Rosja nie ma partnerów do stworzenia takiej struktury. W opinii włoskiego dziennikarza, Białoruś odpada bo ma przestarzałą gospodarkę i dyktatora Łukaszenkę. Bogaty Kazachstan szykuje się do społeczno - politycznej rewolucji i ma za sąsiada półtoramiliardowe Chiny z dynamicznie rozwijającą się gospodarką. Kaukaskie kraje dawnego Związku Radzieckiego, albo tak jak Gruzja są śmiertelnymi wrogami Moskwy, albo jak Azerbejdżan nie mają ochoty dzielić się swoim bogactwem z nienasyconą Rosją.

W opinii włoskiego dziennikarza, Zachodnia Europa wesprze procesy integracyjne na Ukrainie, tak jak pomogła Polsce stać się jednym z najsilniejszych państw starego kontynentu. D'amato przypomina Rosjanom, że podwaliny Unii Europejskiej stworzyli wielcy mężowie XX wieku a w Rosji i krajach euroazjatyckich nikogo, takiego nie ma. Na koniec radzi Moskwie aby wybudowała chociaż jedną autostradę a dopiero potem myślała o uniach gospodarczych.

Czytaj więcej w Money.pl
Putin ogłasza: Tego w historii Rosji nie było Zdaniem premiera, Rosja w ciągu trzech lat będzie w gronie pięciu największych gospodarek świata.
Oto największy sukces Putina. Sam tak mówi Jednym z największych sukcesów rosyjskiej władzy ostatnich lat było doprowadzenie do stabilizacji życia obywateli i wzrostu liczby ludności, powiedział Władimir Putin.
Tagi: rządy władimira putina, rosja, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, IAR, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz