Notowania

putin
20.11.2008 11:34

Putin pomoże branży paliwowej

Chodzi o obniżenie cła eksportowego na ropę i zmniejszenie podatków.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Premier Rosji Władimir Putin zapowiedział, że rząd wesprze koncerny rosyjskiego sektora paliwowo-energetycznego.

_ Branża naftowa potrzebuje dodatkowych źródeł rozwojowych. Wsparcia takiego rodzimemu sektorowi paliwowo-energetycznemu udzielimy _ - powiedział premier na obradującym w Moskwie 10. zjeździe partii Jedna Rosja.

Putin wyjaśnił, że chodzi m.in. o obniżenie cła eksportowego na ropę naftową, zmniejszenie obciążeń podatkowych i wprowadzenie wakacji podatkowych (na złożach Jamału, Morza Kaspijskiego i szelfu arktycznego).

* **ZOBACZ TAKŻE:**
* [ Krach kosztował rosyjskich oligarchów 230 mld dolarów ]( http://news.money.pl/artykul/krach;kosztowal;rosyjskich;oligarchow;230;mld;dolarow,129,0,376193.html )
* [ Miedwiediew: Rosja może uniknąć kryzysu ]( http://news.money.pl/artykul/miedwiediew;rosja;moze;uniknac;kryzysu,195,0,379587.html )
* [ Rosja: Miedwiediew pomógł giełdzie ]( http://www.money.pl/gielda/wiadomosci/artykul/rosja;miedwiediew;pomogl;gieldzie,236,0,375276.html )
* [ Rosja da bankom 26,7 mld euro wsparcia ]( http://www.money.pl/banki/wiadomosci/artykul/rosja;da;bankom;26;7;mld;euro;wsparcia,136,0,375176.html )
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )

Władimir Putin ostrzegł też, że przyszłość polityczna jego partii zależy od tego, jak poradzi sobie ona z kryzysem.

_ -Jedna Rosja ponosi pełną odpowiedzialność za to, co dzieje się w kraju. Jej polityczne perspektywy bezpośrednio zależą od tego, jak uporamy się z problemami, z jakimi boryka się kraj, jego obywatele _ - powiedział Putin, który wiosną 2008 roku, po odejściu z urzędu prezydenta, stanął na czele tej partii.

Premier obiecał, że rząd zrobi wszystko, by nie dopuścić do gospodarczego szoku, a także ochronić oszczędności obywateli w bankach i ich wkłady w firmach deweloperskich.

_ - Uczynimy wszystko, co od nas zależne, aby krachy ubiegłych lat w naszym kraju się nie powtórzyły; by nie było gospodarczych szoków - takich, jak w 1991 i 1998 roku _ - zadeklarował.

Tagi: putin, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz