Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

"Putin stracił kontrolę nad wydarzeniami" - ocenia krytyk Kremla

0
Podziel się:

Dalsze sankcje UE wobec Rosji mogą być na rękę tamtejszym
nacjonalistom - ocenia Michaił Chodorkowski.

"Putin stracił kontrolę nad wydarzeniami" - ocenia krytyk Kremla
(PressCenter of Mikhail Khodorkovsky<br />and Platon Lebedev/cc/wikipedia)

Dalsze sankcje UE wobec Rosji mogą być na rękę tamtejszym nacjonalistom, dążącym do izolacji kraju - ocenia Michaił Chodorkowski w opublikowanej dziś rozmowie z BBC. Jego zdaniem Ukraina wkroczyła w etap _ pełzającej wojny domowe _j.

Chodorkowski uważa, że prezydent Rosji Władimir Putin nie planuje zbrojnej inwazji na wschodnią Ukrainę. _ - Putin stracił kontrolę nad wydarzeniami w tym regionie - _podkreślił były rosyjski biznesmen, jako przykład podając zignorowany przez prorosyjskich separatystów apel Kremla o wstrzymanie secesyjnych referendów w Ługańsku i Doniecku.

Jego zdaniem działania podejmowane przez Unię Europejską w reakcji na wydarzenia na Ukrainie grożą odnowieniem rosyjskiego nacjonalizmu, już wzmocnionego po aneksji Krymu. _ - UE powinna powstrzymać się od nakładania na Rosję kolejnych sankcji i skupić się na pomaganiu ukraińskim władzom w reformach politycznych, dzięki którym Ukraina mogłaby stać się dla Rosji inspirującym przykładem - _powiedział. _ - Rosji grozi popadnięcie w jeszcze większy autorytaryzm, jeśli sytuacja na Ukrainie się zaostrzy, pozwalając Putinowi na wykorzystanie próżni we władzy. _

Rosyjskie wojska wycofują się z ukraińskiej granicy

50-letni obecnie Chodorkowski - były szef koncernu naftowego Jukos i niegdyś najbogatszy Rosjanin - w 2003 r. został skazany na blisko 11 lat kolonii karnej za domniemane przestępstwa gospodarcze, w tym pranie brudnych pieniędzy. Wyszedł na wolność w grudniu 2013 roku po ułaskawieniu przez Putina i od tego czasu przebywa za granicą. Biznesmen twierdzi, że stawiane mu zarzuty były politycznie umotywowane.

Czytaj więcej w Money.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)