Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Putin: W Rosji niezbędne są zmiany

0
Podziel się:

Premier Putin, który w 2012 roku zamierza ponownie kandydować na prezydenta, przyznał też, że w Rosji niezbędne są zmiany.

Putin: W Rosji niezbędne są zmiany
(ec.europa.eu)
bESNVBLp

**Premier Władimir Putin, który w 2012 roku zamierza ponownie kandydować na prezydenta, przyznał, że w Rosji niezbędne są zmiany tak w gospodarce, jak i polityce. _ I zmiany nastąpią, ale w sposób ewolucyjny _ - zapowiedział. Nie zamierza też odsuwać od siebie Aleksieja Kudrina, ministra zdymisjonowanego przez Miedwiediewa.

Putin mówił o tym podczas forum inwestycyjnego _ Rosja zaprasza! _, zorganizowanego w Moskwie przez rosyjski bank VTB (Vneshtorgbank).

_ - Zmiany, niewątpliwie, są potrzebne. I zmiany nastąpią, ale w sposób ewolucyjny. Nie są nam potrzebne wielkie wstrząsy. Potrzebna jest nam wielka Rosja _ - oświadczył rosyjski premier.

bESNVBLr

_ - Będziemy działać bardzo ostrożnie, umacniając i rozwijając fundamenty naszego systemu politycznego _ - oznajmił. _ - Nie zamierzamy niczego burzyć, ciąć i łamać _ - dodał.

Putin nie zgodził się z opinią, że świat ogarnia druga fala kryzysu finansowego. _ - My tak nie uważamy i apelujemy o nieuleganie panice. Zgadzam się z tymi ekspertami, którzy twierdzą, iż znajdujemy się w fazie wychodzenia z kryzysu. Będzie ona długotrwała. Ale będzie to wzrost _ - podkreślił.

Premier zapewnił, że Rosja jest lepiej przygotowana na ewentualne scenariusze kryzysowe niż była w 2008 roku. Zauważył zarazem, iż dla podtrzymania wzrostu gospodarczego potrzebna jest jej poprawa klimatu biznesowego i dywersyfikacja gospodarki.

Mówiąc o wpływie sytuacji na rynkach światowych na gospodarkę rosyjską, Putin oświadczył, że rząd i Centralny Bank Rosji dysponują instrumentami do reagowania na sytuacje kryzysowe. Oznajmił również, że Rosja ma wystarczające rezerwy, aby kontrolować sytuację na rynku walutowym. Według stanu z 30 września rezerwy walutowo-kruszcowe Federacji Rosyjskiej wynosiły 516,8 mld dolarów.

bESNVBLx

Premier nie chciał komentować decyzji prezydenta Dmitrija Miedwiediewa, który w zeszłym tygodniu zdymisjonował wicepremiera i ministra finansów Aleksieja Kudrina po tym, jak ten oświadczył, iż nie widzi siebie w nowym rządzie. Swoje stanowisko Kudrin uzasadnił rozbieżnościami z Miedwiediewem w kwestii polityki gospodarczej. Jak wyjaśnił, dotyczą one wzrostu wydatków na cele militarne i socjalne.

Putin określił wystąpienie byłego ministra mianem _ zakłóceń o charakterze emocjonalnym _. _ - Aleksiej Leonidowicz nie bacząc na wszystko pozostanie członkiem naszej ekipy. Będziemy z nim pracować. Mam nadzieję, że i on będzie z nami pracować. Jest pożytecznym i potrzebnym nam człowiekiem _ - oświadczył szef rządu Rosji.

Kudrin, który od kilkunastu lat uchodzi za gwaranta stabilności gospodarczej Rosji, jest jednym z najbliższych współpracowników Putina. Sam premier nazwał go swoim _ dobrym przyjacielem _ i zdradził, że utrzymuje z nim _ bliskie stosunki _.

O wyborach w Rosji czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/129/t103297.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/minister;finansow;rosji;odmowi;miedwiediewowi,183,0,919991.html) Wróci "autorytaryzm bez rękawiczek" Rosyjski minister finansów Aleksiej Kudrin nie widzi siebie po wyborach w nowym rządzie.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/51/t85043.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/miazdzace;notowania;miedwiediewa,37,0,897317.html) Miażdżące notowania Miedwiediewa Większy autorytetem dla Rosjan jest premier Władimir Putin.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/51/t85043.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/nie;bedzie;starcia;gigantow;miedwiediew;mieknie,101,0,853861.html) Miedwiediew nie chce starcia z Putinem Prezydent Rosji chce ubiegać się o wybór na drugą kadencję, ale nie zdecyduje się na walkę z Władimirem Putinem.
bESNVBLS
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)