Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Putin we Francji. Prezydent Rosji i Cameron nie podali sobie ręki

0
Podziel się:

Putin rozpoczął pobyt we Francji od spotkania z premierem Wielkiej Brytanii Davidem Cameronem.

Putin we Francji. Prezydent Rosji i Cameron nie podali sobie ręki
(PAP/EPA)
bFdMjNmJ

Prezydent Rosji Władimir Putin rozpoczął pobyt we Francji od spotkania z premierem Wielkiej Brytanii Davidem Cameronem; spotkanie rozpoczęło się bez zwykłego w takich sytuacjach uścisku ręki - piszą dziś z Paryża rosyjskie media.

Agencja ITAR-TASS podaje, że do spotkanie Putina z Cameronem - pierwszego od czasu, gdy na Ukrainie rozpoczął się kryzys - doszło w salonie dla VIP-ów i oficjalnych delegacji na paryskim lotnisku Charles de Gaulle.

To, jak pisze ITAR-TASS, _ pierwsze z serii spotkań Putina z europejskimi liderami, którzy dzień wcześniej w Brukseli na szczycie G7 uzgodnili wspólne stanowisko wobec Rosji _.

bFdMjNmL

W szczycie G7, czyli grupy siedmiu najbardziej uprzemysłowionych państw świata i UE, Rosja nie uczestniczyła po raz pierwszy od 16 lat. Pierwotnie spotkanie miało się odbyć w rosyjskim kurorcie Soczi, ale po aneksji Krymu przez Rosję w marcu tego roku kraje G7 postanowiły spotkać się w Brukseli bez prezydenta Władimira Putina.

Francja podtrzymała jednak zaproszenie dla Putina na obchody 70. rocznicy desantu aliantów w Normandii.

Dziś Putin zostanie przyjęty kolacją w Pałacu Elizejskim przez prezydenta Francji Francois Hollande'a. W piątek rano w Normandii, tuż przed rozpoczęciem uroczystości, ma się spotkać z kanclerz Niemiec Angelą Merkel.

Czytaj więcej w Money.pl

bFdMjNmR
bFdMjNnm
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)