Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Putin wygrał wybory - uczciwie i otwarcie

0
Podziel się:

Premier Rosji przyszedł na wiec swoich zwolenników podziękować za udział w wyborach.

Putin wygrał wybory - uczciwie i otwarcie
(PAP/EPA)

Władimir Putin oświadczył na wiecu swoich stronników w centrum Moskwy, że wygrał wybory prezydenckie w Rosji w otwartej i uczciwej walce. Zarzucił swoim oponentom, że stawiają sobie za cel zburzenie państwa i uzurpację władzy.

Według policji zwycięstwo wyborcze premiera świętuje na placu Maneżowym ponad 70 tys. osób.

Putin podziękował wszystkim obywatelom, którzy wzięli udział w wyborach. - _ Dziękuję wszystkim, którzy powiedzieli "tak" wielkiej Rosji. Obiecywałem, że wygramy i wygraliśmy _ - powiedział i dodał: _ Zwyciężyliśmy w otwartej i uczciwej walce _.

Szef rządu zauważył, że _ były to nie tylko wybory prezydenta Rosji, ale także bardzo ważny test dla wszystkich Rosjan, całego narodu rosyjskiego _. - _ To był test z politycznej dojrzałości, samodzielności i niezależności _ - podkreślił.

- _ Pokazaliśmy, że nikt rzeczywiście nie może nam niczego narzucić. Nikt i niczego. Pokazaliśmy, że nasi ludzie rzeczywiście potrafią bez trudu odróżnić dążenie do odnowy od politycznych prowokacji, które mają tylko jeden cel - zburzenie państwa i uzurpację władzy _ - oznajmił. - _ Naród rosyjski pokazał, że takie warianty i scenariusze na naszej ziemi nie przejdą _ - zaznaczył.

Zobacz także: ZOBACZ WYSTĄPIENIE PUTINA NA PLACU MANEŻOWYM (RUSSIA TODAY):

Putin przyszedł na plac Maneżowy w towarzystwie prezydenta Dmitrija Miedwiediewa. Na zbliżeniach telewizyjnych widać było, że przemawiając premier miał łzy w oczach.

Czytaj więcej [ ( http://static1.money.pl/i/h/247/206327.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wywiady/artykul/rosjanom;wcale;nie;zalezy;na;demokracji,116,0,1038196.html) *Rosjanom wcale nie zależy na demokracji * Stanisław Ciosek, były ambasador w Rosji, mówi do kiedy będzie rządził Putin.

Miedwiediew ze swej strony oświadczył, że Putin pewnie prowadzi w wyborach i że nie ma żadnych wątpliwości, iż je wygra. - _ To zwycięstwo jest potrzebne naszemu krajowi. Jest potrzebne każdemu z nas. I zwycięstwa tego nikomu nie oddamy _ - oznajmił.

Manifestacja odbywa się pod hasłem _ Głosowaliśmy na Putina! _. Jej uczestnicy - głównie aktywiści prokremlowskich organizacji młodzieżowych - zapowiadają, że pozostaną na placu Maneżowym przez całą noc.

Centrum Moskwy w niedzielę wieczorem przypominało jedno wielkie obozowisko policji i wojska. Wszędzie stały dziesiątki pojazdów policyjnych i wojskowych. Porządku w mieście pilnowało około 36 tys. policjantów, funkcjonariuszy sił specjalnych policji OMON i żołnierzy wojsk wewnętrznych MSW.

Przeciwnicy szefa rządu swoją akcję zaplanowali na poniedziałek - zbiorą się wieczorem na placu Aleksandra Puszkina. Organizatorzy zapowiadają udział ponad 10 tys. ludzi.

O wyborach prezydenckich w Rosji czytaj w Money.pl
Wybory w Rosji. Są już tysiące skarg Wybory potrwają do godziny 18 czasu polskiego. Już teraz pojawiają się sygnały o pierwszych naruszeniach.
Wybory "ani uczciwe, ani sprawiedliwe" Jeden z rywali Putina zarzucił mu, że odmówił udziału w publicznej debacie. Przez to wyborów nie można uznać za uczciwe i sprawiedliwe.
Strzelanina pod lokalem wyborczym. Są zabici Policjanci mieli wywozić samochodem protokoły wyborcze z jednego z zamkniętych już lokali, ale zastali ostrzelani przez trzech bojowników.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)