Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
20.09.2005 04:05

"Gazeta Prawna" - Bezrobotni nie szukają pracy w UE

Bezrobotni nie szukają pracy w Unii Europejskiej - pisze "Gazeta Prawna". Tylko 97 Polaków otrzymujących zasiłki dla bezrobotnych po wstąpieniu Polski do Unii skorzystało z mozliwości wyjazdu w poszukiwaniu pracy do jednego z krajów członkowskich.

Podziel się
Dodaj komentarz

Dziennik podkreśla, że wiele osób nie wie o takiej mozliwości, bo urzędy pracy rzadko o tym informują. Natomiast ci, którzy znają unijne regulacje, boją się wyjechać za granicę w poszukiwaniu pracy ze względu na wysokość polskiego zasiłku, który jest zbyt niski w porównaniu z kosztami utrzymania w krajach Wspólnoty.
"Gazeta Prawna" wyjasnia, że zasiłek, zgodnie z unijnym rozporządzeniem, może być wypłacany za granicą przez trzy miesiące. Tyle czasu mają osoby bezrobotne na poszukiwanie pracy. Jeśli nie znajdą zatrudnienia, przed upływem tego terminu muszą stawić się w polskim urzędzie pracy.
Według Elżbiety Rożek z Ministerstwa Polityki Społecznej, polscy bezrobotni będą bardziej zainteresowani możliwością szukania pracy w Unii i transferowania tam ich zasiłków po ustaniu okresów przejściowych na zatrudnienie obywateli nowych państw członkowskich.
Więcej na ten temat w "Gazecie Prawnej".

iar/GP/km/dj

Tagi: wiadomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz