Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
25.08.2005 02:41

"Gazeta Prawna" - Stanowiska do wzięcia

Projekt rozporządzenia w sprawie przeprowadzenia konkursów na stanowiska szefów i prezesów 34 urzędów, w tym ZUS i KRUS, jest już w uzgodnieniach międzyresortowych. Dowiedziała się o tym "Gazeta Prawna". Dziennik zwraca uwagę, że zawarte w nim zasady nie pozwolą jednak na sprawne wyłonienie najlepszych kandydatów.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Gazeta Prawna" pisze, że projekt praktycznie eliminuje z gry urząd służby cywilnej, który miał być gwarantem rzetelnego i bezstronnego przeprowadzania konkursów. Zapisano w nim bowiem, że to komisja konkursowa ma zaproponować szefowi służby cywilnej narzędzia do przeprowadzenia oceny predyspozycji i umiejętności kandydata.
Dziennik zwraca uwagę, że choć projekt wymienia aż 17 kryteriów stawianych kandydatom, to nie gwarantuje wyłonienia najlepszych.
Jako warunek dodatkowy potraktowano na przykład umiejętność planowania i organizowania pracy i znajomość języka obcego. Dlatego między innymi szef Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa nie będzie musiał znać choćby języka angielskiego, mimo że odpowiada za fundusze strukturalne dla rolnictwa.

"Gazeta Prawna"/kry / gaj

Tagi: wiadomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz