Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
24.08.2005 04:15

"Nasz Dziennik" - nieostrożni rowerzyści

Co roku w Krakowie dochodzi do około 200 wypadków z udziałem rowerzystów. W przeszło połowie tych zdarzeń winni są rowerzyści. Amatorzy dwóch kółek często jeżdżą nieostrożnie, a jeszcze częściej nie przestrzegają przepisów ruchu drogowego - alarmuje "Nasz Dziennik".

Podziel się
Dodaj komentarz

Rowerzyści, podobnie jak piesi, są uczestnikami ruchu drogowego najbardziej narażonymi na wypadki drogowe. Niestety, bardzo często poruszają się niezgodnie z przepisami ruchu drogowego. Wczoraj w Krakowie została zainaugurowana akcja straży miejskiej "Bezpiecznie rowerem" - pisze "Nasz Dziennik". Podjęta kampania informacyjna ma zwiększyć świadomość rowerzystów w zakresie obowiązujących przepisów. Akcja jest prowadzona w miejscach, gdzie dochodzi do największej liczby zdarzeń z udziałem rowerzystów.
Strażnicy miejscy przypominają, że jazda rowerem po chodniku jest zabroniona. Wyjątek stanowi sytuacja, w której nie ma drogi rowerowej, szerokość chodnika przekracza 2 metry, a ruch na drodze, wzdłuż której się poruszamy, może odbywać się z prędkością powyżej 50 kilometrów na godzinę. Po chodniku może poruszać się też opiekun z dzieckiem poniżej 10. roku życia. W tych przypadkach po chodnikach należy jechać powoli i ustępować miejsca pieszym. Strażnicy przypominają też, że nie wolno przejeżdżać przez przejścia dla pieszych, a podczas jazdy kierownicę należy trzymać przynajmiej jedną ręką.
Więcej na ten temat - w "Naszym Dzienniku".

"ND"/jurczynski/dabr

Tagi: wiadomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz