Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
26.08.2005 13:51

"Polskie życie publiczne wymaga odrodzenia" - powiedział prymas Polski na Jasnej Górze

Na Jasnej Górze trwają kościelne uroczystości Matki Bożej Częstochowskiej. W homilii prymas Polski kardynał Józef Glemp apelował do wiernych, by wzorem Jana Pawła II-giego z miłością spoglądali na Ojczyznę i innych ludzi. Zachęcił do dbania o chorych i cierpiących oraz do szczerej i wytrwałej modlitwy.

Podziel się
Dodaj komentarz

Prymas Polski nawiązał również do sytuacji politycznej w kraju. Jak powiedział, nie musimy się ciągle kłócić i procesować. Wyraził opinię, że polskie życie publiczne wymaga odrodzenia.

Przy okazji zbliżającej się 25-tej rocznicy powstania "Solidarności" kardynał Glemp podkreślił, że mogła ona zrodzić się w Polsce, w której "Kościół jakby ostatkiem sił bronił fundamentalnych zasad, zwłaszcza prawa do wolności, prawdy i sprawiedliwości".

W uroczystościach na Jasnej Górze uczestniczy około 80-ciu tysięcy wiernych. Obecni są członkowie Episkopatu Polski i zagraniczni goście. Obraz jasnogórski przyozdobiły korony, ofiarowane tuż przed śmiercią przez papieża Jana Pawła II. Aktu nałożenia koron dokonał arcybiskup Stanisław Dziwisz.

Tagi: wiadomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz