Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
25.09.2005 20:20

"Przegląd": Kupiliśmy kota w worku ?

Poddani marketingowemu i medialnemu praniu mózgów Polacy wybrali zwycięzców - pisze "Przegląd" dzień po wyborach do Sejmu i Senat. Publicyści tygodnika stawiają pytanie - dlaczego Polacy kupili kota w worku ?

Podziel się
Dodaj komentarz

W "Przeglądzie" czytamy, że zakończona w piątek kampania wyborcza była najdłuższą w historii III RP. Od wielu miesięcy media przekonywały nas, że najlepszy dla Polski będzie rząd PO i PiS - pisze gazeta dodając, że w związku z tym "na wyrywki" powinniśmy znać program POPiS-u i wiedzieć, co czeka nas w najbliższych czterech latach. Tymczasem na ostatniej prostej okazało się, że tak naprawdę nie mamy pojęcia, jaką Polskę chcą budować Rokita, Tusk i bracia Kaczyńscy - ocenia "Przegląd".

Według tygodnika nie odpowiedzieli oni na podstawowe pytania: co będzie ze służbą zdrowia, udziałem biznesu w życiu publicznym, czy jak będzie wyglądał rząd. De facto kupiliśmy więc kota w worku - konstatują Joanna Tańska i Tomasz Sygut. Autorzy artykułu stawiają tezę, że w wyborach najwazniejszą rolę odegrały trzy czynniki 0 media, kasa oraz macherzy od marketingu politycznego. Wygrali ci, którzy te trzy atuty mieli w ręku jednocześnie - czytamy w "Przeglądzie".

Więcej o tym, dlaczego - zdaniem tygodnika - Polacy kupili kota w worku, w tygodniku "Przegląd".

Przegląd/jędras/krzycz

Tagi: wiadomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz