Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
24.08.2005 04:16

"Puls Biznesu" - Kraków lepszy od Chin i Indii

Uniwersytet Jagielloński buduje park biotechnologiczny, który odciągnie firmy z USA od Azji - pisze "Puls Biznesu". Spółka Jagiellońskie Centrum Innowacji - mariaż nauki i biznesu - chce za 50 milionów złotych powołać inkubator biotechnologii. W jego laboratoriach mogłyby pracować koncerny, które dziś inwestują w Azji. Chętni już są - zapewnia gazeta. Według niej raczkującemu rynkowi może pomóc ustawa o wspieraniu działalności innowacyjnej.

Podziel się
Dodaj komentarz

Jagiellońskie Centrum Innowacji - spółka, której 100-procentowym właścicielem jest Uniwersytet Jagielloński - chce zarabiać na projektach z dziedziny biotechnologii i nauk biomedycznych. Przedsięwzięcie ma charakter komercyjny - łączy działalność naukowo-badawczą z sektorem przymysłowym.
Niewykluczone, że w przyszłości do spółki dołączy inwestor - firma z branży biomedycznej. Na razie Jagiellońskie Centrum Innowacji realizuje projekt z kapitału zgromadzonego samodzielnie. 38 milionów złotych pochodzi ze środków europejskiego funduszu wsparcia, przydzielonych przez Agencję Rozwoju Przemysłu. Kwotą co najmniej 5,5 miliona złotych spółkę dokapitalizuje Uniwersytet Jagielloński. Kredytowanie pomostowe zapewnia też PKO BP.
Więcej na ten temat - w "Pulsie Biznesu".

"PB"/jurczynski/dabr

Tagi: wiadomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz