Notowania

wiadomości
14-05-2002 (03:30)

"Rzeczpospolita" - pampersi - czas przeszły dokonany

"Rzeczpospolita" pisze o tak zwanych "pampersach" czyli grupie młodych konserwatywnych rewolucjonistów, skupionych niegdyś wokół Wiesława Walendziaka. Dziennik zauważa, że dziś to środowisko właściwie przestało istnieć.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Rzeczpospolita" przypomina, że gdy Wiesław Walendziak był prezesem publicznej telewizji, trafiła do niej wtedy spora grupa ludzi o podobnym światopoglądzie. Za swoje osiągnięcie uznawali wprowadzenie do TVP programów traktujących równoprawnie światopogląd konserwatywny i liberalny. Sztandarowe tytuły z epoki "pampersów" to, oprócz publicystycznego "Pulsu dnia", "WC kwadrans" (ostry program satyryczny Wojciecha Cejrowskiego), "Fronda" (przekazująca tradycyjne katolickie treści w nowoczesny sposób) czy cykl "Kultura duchowa narodu".
W połowie lat dziewięćdziesiątych wydawali się pokoleniowym fenomenem. Mieli ambicje przeprowadzenia konserwatywnej rewolucji. Politycy SLD dawali ich za przykład swoim "młodym", których uważali za miałkich i niezdolnych do podjęcia podobnej refleksji ideowej.
Jednak obecnie nawet Wiesław Walendziak mówi o tej grupie "czas przeszły dokonany". Dodaje, że takie pokoleniowe inicjatywy trwają z reguły 6-7 lat. "A 7 lat właśnie minęło" - mówi Walendziak.
Więcej na temat zmierzchu "pampersów" - w "Rzeczpospolitej".

iar/rzeczpospolita/kry/trela

Tagi: wiadomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz

Wybrane dla Ciebie