Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
28.08.2005 00:49

"Rzeczpospolita" - Rejestracyjny kłopot

Za trzy lata część polskich leków może zniknać z rynku. "Rzeczpospolita" pisze, że prezes Urzędu Rejestracji Leków skarży się na niejasne przepisy i kłopoty kadrowe, przez co możemy nie zdążyć zarejestrować leki zgodnie ze standardami unijnymi w terminie uzgodnionym przez Wspólnotę.

Podziel się
Dodaj komentarz

Dziennik ustalił, że kilka dni temu prezes Andrzej Kropkiewicz napisał alarmujący list do do Ministerstwa Gospodarki. Poinformował, że niejasność przepisów utrudnia prawidłowe działania urzędu, a firmy nie składają na czas wniosków o ponowną rejestrację. Dodatkowo z urzędu odchodzą ludzie.
Przedstawiciele przemysłu farmaceutycznego twierdzą, że składają wnioski o ponowną rejestrację leków do urzędu, jednak przygotowanie dokumentacji może trwać nawet od dwóch do trzech lat. Często trzeba również wykonywać dodatkowe badania.
W tej chwili urząd prowadzi 2 i pół tysiąca wniosków o przedłużenie pozwolenia na sprzedaż. Wszystkich leków, którym pozwolenia na sprzedaż trzeba będzie wydać jeszcze raz jest w Polsce około 8 tysięcy. Więcej na ten temat w "Rzeczpospolitej".

iar/rzeczpospolita/km /krzycz

Tagi: wiadomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz