Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
23.08.2005 01:37

"Rzeczpospolita" - sondaż przed wyborami parlamentarnymi

Platforma Obywatelska i Prawo i Sprawiedliwość zrównały się w sondażach - obie partie mają teraz po 26 procent poparcia. "Rzeczpospolita" publikuje wyniki sondażu, który na jej zlecenie przeprowadziła GfK Polonia.

Podziel się
Dodaj komentarz

Według sondażu coraz więcej osób chce głosować na ugrupowania, które prawdopodobnie przejmą władzę, spada zaś popularność ewentualnej opozycji. Zdaniem dziennika Platformie, która w ciągu miesiąca zyskała 8 procent poparcia, pomogła rosnąca popularność Donalda Tuska - lidera partii i kandydata na prezydenta. Z kolei Samoobronie zaszkodziła sprawa weksli in blanco i konflikty działaczy lokalnych z centralą partii. Według sondażu, w ciągu ostatniego miesiąca Samoobrona straciła 6 procent poparcia - z 17 do 11 procent.
Maleje też poparcie dla LPR, a co dziesiąty Polak jest gotów głosować na SLD i takie poparcie dla Sojuszu utrzymuje się na niezmienionym poziomie od miesiąca mimo - jak zauważa "Rzeczpospolita" - kłopotów popieranego przez partię kandydata na prezydenta Włodzimierza Cimoszewicza.

"Rzeczpospolita"/jurczynski/dabr

Tagi: wiadomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz