Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

"Super Express" - lekarze kupują leki chorym

0
Podziel się:

Ordynatorzy oddziału chirurgii Szpitala Chirurgicznego w Legnicy kupują pacjentom leki za własne pieniądze - pisze "Super Express". Szpitala nie stać na kupno lekarstw niezbędnych dla operowanych chorych.

Stawki, które kasa chorych płaci szpitalowi za wykonywane zabiegi i operacje, są bowiem tak niskie, że na kupno lekarstw nie starcza już pieniędzy. Lekarze czują się odpowiedzialni za pacjentów, których operują, i kupują im lekarstwa, bez których chorzy po prostu by umarli - głównie antybiotyki i środki przeciwbólowe - pisze gazeta.
Za lekarstwa płacą też pacjenci - donoszą reporterzy "Super Expressu". Ryszard Czarnomorski przeszedł w szpitalu dwie poważne operacje. Za leki, dzięki którym żyje, sam zapłacił 600 zł. Zapożyczył się, gdzie mógł. Chwali jednak lekarzy i skandalem nazywa to, co się dzieje w kasie chorych.
Kasa chorych tłumaczy się zaś, że nie odpowiada za fatalną kondycję i zadłużenie szpitala. "Szpital będzie działał, dopóki pacjenci i lekarze będą mieli prywatne pieniądze" - powiedziała "Super Expressowi" jedna z pielęgniarek. A co potem? - pyta retorycznie gazeta.

"Super Express"/Piotrowska/em

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)