Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
17.09.2005 02:45

"Życie Warszawy" - Prezydent nie zostanie sekretarzem

"Życie Warszawy" pisze, że zdaniem ekspertów Aleksander Kwaśniewski nie ma większych szans na wybór na stanowisko sekretarza generalnego ONZ.

Podziel się
Dodaj komentarz

Dziennik dodaje, że kadencja obecnego sekretarza Kofiego Annana upływa w przyszłym roku. Wśród kilku kandydatów na jego następcę coraz częściej wymienia się prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego. "Póki co, rozmowy mają charakter kuluarowy" - mówi prezydent.
Marszałek Senatu Longin Pastusiak z SLD uważa jednak, że na drodze Kwaśniewskiego do ONZ stanie zapewne Rosja, bo w ostatnim czasie stosunki między naszymi krajami nie są najlepsze.
Podobnego zdania jest Marek Jurek z PiS. Według niego na sekretarza ONZ nie będzie raczej wybrany przedstawiciel kraju, który zajmował zdecydowane stanowisko w tak wielu konfliktach międzynarodowych, choćby na Ukrainie. Jurek zwraca uwagę, że preferowani są politycy z krajów neutralnych.
Ich słowa potwierdza politolog profesor Waldemar Dziak. Według niego prezydent ma znikome szanse na objęcie stanowiska w ONZ, bo prowadzi zbyt proamerykańską politykę.

"Życie Warszawy"/kry/kal

Tagi: wiadomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz