Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
25.08.2005 01:22

"Życie Warszawy": Płacą rodzice, korzystają szkoły i nauczyciele

"Życie Warszawy" opisuje, jak nieświadomi niczego rodzice płacą zawyżone ceny za podręczniki dla swoich dzieci. Według dziennika wydawnictwa obniżają ceny nowych książek, ale na rabatach zarabiają nauczyciele.

Podziel się
Dodaj komentarz

O tym, że przy zamawianiu książek nauczyciele działają czasem na granicy moralności, opowiedziała "Życiu Warszawy" anglistka z jednego z warszawskich gimnazjów. Opisuje ona, jak wydawnictwa chcące zachęcić do kupna podręczników, organizują pseudokonferencje metodyczne. Tak naprawdę to promocje książek i rozdawanie darmowych egzemplarzy - czytamy w dzienniku.
Jeśli już nauczyciel złapie się na ofertę wydawnictwa, zwykle spotyka się z przedstawicielem handlowym, który proponuje rabat, nawet 20-procentowy. Bywa, że mówi wprost, że to są pieniadze dla pedagoga - opowiada dziennikowi anglistka. Rodzice płacą normalne ceny za książki, a upusty dostają szkoła i nauczyciele.
Praktyki te potwierdza dziennikarka "Życia Warszawy", która podając się za nauczycielkę, otrzymała propozycję rabatów na zakup podręczników.

Życie Warszawy/jędras/ab

Tagi: wiadomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz