Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Rachunek za gaz wystawisz sobie sam

0
Podziel się:

Odbiorca co miesiąc samodzielnie odczyta liczniki i pocztą elektroniczną prześle ich wskazania do PGNiG.

Rachunek za gaz wystawisz sobie sam
(cmeder/iStockphoto)

PGNiG wprowadza rewolucyjne zmiany w systemie płatności za gaz. Rachunki będzie można regulować co miesiąc, na podstawie samodzielnych odczytów licznika.

Już w czerwcu spółka zaproponuje klientom indywidualnym trzy standardy rozliczeń - pierwszy jest w tej chwili stosowany i polega na systemie prognoz półrocznych lub rocznych. Dwa kolejne to zupełna nowość: będzie się płaciło za tyle gazu, ile się faktycznie zużyło, pisze _ Dziennik Gazeta Prawna _.

Klienci, którzy ogrzewają dom gazem, będą mogli wybrać - płatność co miesiąc lub w trybie dwumiesięcznym latem i miesięcznym zimą. W praktyce ma to wyglądać w ten sposób, że odbiorca co miesiąc samodzielnie odczyta liczniki i pocztą elektroniczną prześle ich wskazania do PGNiG.

Na tej podstawie spółka wystawi mu fakturę z określonym terminem płatności. Zmiany wejdą w życie za sześć tygodni wraz z nowym, wyższym cennikiem, twierdzi gazeta.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/66/t85314.jpg ) ] (http://www.money.pl/gielda/wiadomosci/artykul/pgnig;chce;podwyzszyc;cene;gazu,36,0,808484.html) PGNiG chce podwyższyć cenę gazu Urząd Regulacji Energetyki ocenia, że uwzględniając obecne ceny ropy, wzrost cen gazu najprawdopodobniej nastąpi.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/12/t30732.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/pgnig;chce;podniesc;ceny;gazu;ure;sprawdza;wniosek,9,0,794889.html) PGNiG chce podnieść ceny gazu. URE sprawdza wniosek Oczekiwania są wyższe niż dotąd - przyznaje Marek Woszczyk, p.o. prezesa URE.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/2/t111362.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/male;zapasy;gazu;ale;ograniczen;nie;bedzie,26,0,790042.html) Małe zapasy gazu, ale ograniczeń nie będzie PGNiG poinformowało, że o godz. 22 zniesie ograniczenia w dostawach gazu do PKN Orlen.
KOMENTARZE
(0)