Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Rachunki za gaz będą o 10 procent niższe

0
Podziel się:

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo złożyło do Urzędu Regulacji Energetyki wniosek o obniżkę cen surowca.

Rachunki za gaz będą o 10 procent niższe
(farvatar/iStockphoto)
bETCsTJx

W najbliższym czasie będzie otrzymywać o 10 procent niższe rachunki - zapewnił minister skarbu Mikołaj Budzanowski. Kilka dni temu rząd zapowiedział spadek cen gazu o mniej więcej 10 procent. Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo złożyło do Urzędu Regulacji Energetyki wniosek o obniżkę cen surowca.

Mikołaj Budzanowski, gość Trójki wyjaśnił, że obniżka rachunku dotyczy zarówno opłaty przesyłowej, jak i abonamentowej.

- _ Całe dziesięć procent na całym rachunku - taki był warunek postawiony przed spółką. Na inny scenariusz nie było zgody. Nie wyraziłem zgody na to, żeby ta obniżka mogła wynieść pięć czy sześć procent i wtedy byśmy mówili o obniżce tylko na paliwo gazowe, a nie na całym rachunku. Dzisiaj mówimy o obniżce 10 procent _- mówi Mikołaj Budzanowski.

bETCsTJz

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI MIKOŁAJA BUDZANOWSKIEGO:

Minister podkreślił, że wynegocjowane z Rosjanami warunki są korzystne i były długo omawiane. Dodatkowo powiedział, że ustawa węglowodorowa, dotycząca wydobywania łupków, będzie przedstawiona w tym roku.

- _ Założenia do ustawy węglowodorowej w zakresie wydobywania przede wszystkim gazu niekonwencjonalnego, zostały już wypracowane. W tym momencie już rozpisywana jest szczegółowo, zwłaszcza jeśli chodzi o poziom fiskalny i poziom ułatwień dla inwestorów, prowadzących działalność na terenie kraju _- mówił Budzanowski.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI MIKOŁAJA BUDZANOWSKIEGO:

Minister zapowiedział także, że resort skarbu ogłosi dziś projekt budowy pierwszej elektrowni gazowej w Stalowej Woli, która ma być przyjazna dla środowiska.

bETCsTJF
Czytaj więcej w Money.pl
Premier się broni. To był unijny przymus Senat nie zgłosił poprawek do ustawy o nasiennictwie, trafi ona teraz do podpisu prezydenta.
Kontrowersyjna ustawa. Co dalej z GMO? Posłowie wykreślili z niej przepisy zakazujące uprawy roślin genetycznie zmodyfikowanych. Zakaz ma znaleźć się w rozporządzeniu.
Przez ten zapis, wzrośnie monopol Poczty Rząd przeforsował w nich zapisy, które dają Poczcie Polskiej wyłączność na przekazy rent i emerytur z ZUS, KRUS, MOPS i innych tego rodzaju instytucji.
bETCsTKa
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)