Notowania

opel
30.12.2009 08:40

Rada zakładowa Opla odrzuca plan restrukturyzacji

Niemieccy pracownicy nie godzą się na zwolnienie 9 tys. osób.

Podziel się
Dodaj komentarz
(GM Corp/CC)

_ - Jeśli o nas chodzi, to likwidacja prawie 9 tys. miejsc pracy w Europie jest nie do przyjęcia _ *- powiedział przewodniczący rady zakładowej Opla Klaus Franz.*

Negocjacje o przyszłości Opla i siostrzanej spółki Vauxhall powinny zostać wznowione w drugim tygodniu stycznia. Pod koniec listopada prezes GM na Europę Nick Reilly zapowiadał likwidację ok. 9 tys. miejsc pracy (na ponad 50 tysięcy), w tym 5,4 tys. w niemieckich zakładach.

Franz określił te plany jako nierozsądne z punktu widzenia ekonomii i dodał, że w najbliższych latach zakłady Opla-Vauxhalla opuści ok. 10,5 tys. pracowników, głównie z powodu przejścia na emeryturę.

Zaapelował też o większą niezależność Opla w ramach GM.

Na początku listopada GM nieoczekiwanie zrezygnował z planowanej sprzedaży większości udziałów w Oplu konsorcjum austriacko-kanadyjskiego producenta części samochodowych Magna oraz rosyjskiego Sbierbanku. Magna planowała w ramach restrukturyzacji likwidację 10,5 tys. miejsc pracy w Oplu, w tym 4500 w Niemczech.

Poza Niemcami zakłady Opla-Vauxhalla znajdują się też m.in. w Belgii, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii oraz w Gliwicach w Polsce.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
* [ Najważniejsze informacje w twojej skrzynce e-mail! ]( http://www.money.pl/egazety/ )
Tagi: opel, restrukturyzacja, general, motors, związki, protest, zwolnienia, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz