Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Rafineria wraca do pracy po wybuchu

0
Podziel się:

W największej w Iraku rafinerii zdolność produkcyjną przywrócono w 50 procentach.

Rafineria wraca do pracy po wybuchu
(PAP/EPA)

W największej w Iraku rafinerii ropy naftowej w Bajdżi, zamkniętej dwa dni temu po wybuchu bomby i pożarze, w poniedziałek wznowiono produkcję - podało kierownictwo zakładu. Zdolność produkcyjną przywrócono w 50 procentach.

Wicedyrektor Abdul-Kadir Saab wyjaśnił, że na przywrócenie normalnej zdolności produkcyjnej trzeba będzie co najmniej 45 dni i w tym czasie mogą wystąpić _ niedobory produktów naftowych potrzebnych na krajowym rynku _. Rafineria w Bajdżi, do której prowadzą ropociągi ze wszystkich irackich pól naftowych, zaopatruje w produkty rafineryjne 11 irackich prowincji.

Rafineria została zamknięta w sobotę po zdetonowaniu bomby na jej terenie przez rebeliantów, w wyniku czego wybuchł pożar. Bomby podłożono m.in. na oddziale produkującym paliwo lotnicze. Na razie sprawcy nie są znani. W ataku zginęły cztery osoby.

Rafineria w Bajdżi normalnie działa na 70 procent mocy produkcyjnych wynoszących 310 tys. baryłek ropy dziennie; produkuje dziennie 11 mln litrów benzyny, 7 mln litrów benzenu i 4,5 mln litrów nafty lotniczej.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/129/t47489.jpg ) ] (http://www.money.pl/gielda/surowce/wiadomosci/artykul/najwieksza;rafineria;w;iraku;zamknieta,8,0,784904.html) Największa rafineria w Iraku zamknięta Rebelianci zdetonowali na jej terenie bomby i wywołali pożar. Zginęły cztery osoby.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/214/t75222.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/rurociag;do;mozejek;nie;bedzie;naprawiony,174,0,759726.html) Rurociąg do Możejek nie będzie naprawiony Rosjanie nie chcą naprawiać odcinka leżącego na terytorium Białorusi.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)