Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Ranking Forbesa. Barack Obama na szczycie

0
Podziel się:

Rosyjscy dziennikarze podkreślają, że tegoroczne notowania wskazują na osłabienie światowej pozycji Władimira Putina.

Ranking Forbesa. Barack Obama na szczycie
(kmu.gov.ua)

Prezydent Rosji ma znaczący wpływ na wydarzenia na świecie. Według magazynu _ Forbes _, rosyjski przywódca zajmuje trzecie miejsce w rankingu najbardziej wpływowych polityków. Wyprzedzają go Barack Obama i Angela Merkel. Na 61 miejscu sklasyfikowany został obecny premier Rosji Dmitrij Miedwiediew.

Rosyjscy dziennikarze podkreślają, że tegoroczne notowania wskazują na osłabienie światowej pozycji Władimira Putina. Rok temu zajmował on drugie miejsce. Rosjanie są podzieleni w ocenach swojego prezydenta. Jego politykę popiera obecnie około 63 procent przebadanych. Oznacza to, że w ciągu 6 miesięcy od objęcia urzędu jego popularność spadła o siedem punktów.

Mieszkańcy Moskwy raczej z sympatią odnoszą się do Putina. - _ Mam problem, żeby odpowiedzieć, tym bardziej Polskiemu Radiu. Jestem patriotą i głosowałem na Putina _ - twierdzi mieszkaniec Moskwy.

Z kolei rosyjscy politolodzy ostrzegają prezydenta przed gwałtownym spadkiem popularności. W ich opinii Rosjanie są już zmęczeni jego rządami.

Czytaj więcej w Money.pl
Wyburzyli pałac z XVIII w. Przez pomyłkę Lokalne władze wszczęły dochodzenie w sprawie pomyłkowego wyburzenia pałacu w Yvrac, niedaleko Bordeaux przez polskich budowlańców.
Tak Janukowycz tłumaczy się Putinowi Ukraina musi przyłączyć się do niektórych przepisów Unii Celnej Rosji, Białorusi i Kazachstanu - oświadczył w prezydent Ukrainy.
Namierzał dziewczynki w sieci, później... Moskiewska policja powiadomiła dzisiaj o aresztowaniu felczera podejrzanego o molestowanie seksualne przez internet ponad 450 dziewczynek.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)