Notowania

grecja
28.07.2011 08:37

Rating Grecji znów obniżony. Jest już najniższy na świecie

Agencja Standard & Poor's znowu obniżyła rating długoterminowego zadłużenia Grecji.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Mendhak/CC/Flickr)

*Agencja Standard & Poor's (S&P) kolejny raz obniżyła rating długoterminowego zadłużenia Grecji, tym razem do poziomu _ CC _ z _ CCC _ wcześniej. *

Perspektywa ratingu pozostaje negatywna - poinformowała agencja w komunikacie. Grecja jest obecnie krajem o najniższym ratingu na świecie.

Na początku tygodnia agencja Moody's obniżyła rating Grecji z Ca do Caa1. Podała przy tym, że ponownie przeanalizuje profil ryzyka długu Grecji, gdy dokonana zostanie ujęta w planie pomocowym wymiana obligacji greckich na obligacje o dłuższym terminie wykupu.

Moody's dodał, że nowy pakiet pomocy dla Grecji oznaczać będzie _ znaczące straty _ dla sektora prywatnego.

- _ Bez wzrostu gospodarczego, Grecja będzie w pewnym momencie potrzebować trzeciego pakietu pomocy _- uważa ekspert z European Policy Center, Fabian Zuleeg. Jego zdaniem, mimo mniejszego oprocentowania pożyczki, obciążenie Grecji długiem jest nadal duże.

W ubiegłym tygodniu przywódcy strefy euro porozumieli się w sprawie pomocy dla Grecji. Nowa pożyczka z kasy najbogatszych krajów euro i MFW ma tym razem wynieść ok. 109 mld euro. Do tego dochodzi wkład sektora prywatnego w wysokości nawet około 50 mld euro. Ponadto obniżone do 3,5 proc. zostaną odsetki od pomocy udzielanej przez Europejski Fundusz Stabilizacji Finansowej (EFSF) oraz wydłużony do co najmniej 15 lat termin zapadalności obligacji, czyli spłaty pożyczki.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/0/t46848.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/niemcy;pomoga;grecji;firmy;chca;inwestowac,111,0,881775.html) Niemcy pomogą Grecji, ale stawiają warunki Niemieckie firmy są gotowe inwestować i wspomóc wzrost gospodarczy bankruta.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/212/t94164.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/ateny;nie;zgodza;sie;na;bankructwo,31,0,871711.html) Ateny nie zgodzą się na bankructwo _ - Ochrona Grecji to samoobrona strefy euro - _ mówi minister finansów Ewangelos Wenizelos.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/79/t38735.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/bankructwo;grecji;gorsze;niz;lehman;brothers,197,0,866501.html) Bankructwo Grecji gorsze niż Lehman Brothers Agencja ratingowa S&P poinformowała, że najnowszy plan ratunkowy dla kraju nie wyprowadzi go z długów, ale jeszcze bardziej pogrąży.
Tagi: grecja, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska, pap
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz