Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Rating Pekao zagrożony? Moody's nie wyklucza zmiany

0
Podziel się:

Agencja bierze pod uwagę modyfikację oceny, mimo bardzo dobrych wyników finansowych instytucji.

Rating Pekao zagrożony? Moody's nie wyklucza zmiany
(Reporter)

Agencja ratingowa Moody's umieściła długoterminowy rating depozytów banku Pekao na poziomie _ A2 _ i krótkoterminowy rating _ Prime-1 _ na liście obserwacyjnej z możliwością obniżenia - podała agencja w komunikacie prasowym.

Także rating siły finansowej na poziomie _ C- _ został umieszczony na liście obserwacyjnej. Moody's w oddzielnym komunikacie poinformował o umieszczeniu ratingów UniCredit na liście obserwacyjnej z możliwością obniżenia.

_ - Zwracamy jednak uwagę, że wyniki finansowe banku Pekao są jak dotąd solidne, a jego kapitalizacja pozostaje jedną z najsilniejszych w porównaniu z innymi bankami regionu _ - napisano w komunikacie.

Wczoraj Moody's poinformował, że rozważa obniżenie ratingu całego polskiego systemu bankowego ze stabilnej do negatywnej.

Czytaj o podobnych decyzjach wobec Polski
[ ( http://static1.money.pl/i/h/162/t101282.jpg ) ] (http://www.money.pl/banki/wiadomosci/artykul/moodys;czarno;widzi;przyszlosc;naszych;bankow,141,0,966797.html) Polskie banki podupadną? Oceniane są na... Prezes NBP Marek Belka szeroko komentuje decyzję agencji ratingowej.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/79/t130639.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/moodys;planuje;obnizke;perspektywy;ratingu;polski,189,0,943037.html) Agencje nie śpią. Polska też zagrożona obniżką ratingu Agencja Moody's może obniżyć ocenę kredytową polskiej gospodarki - informuje jeden z analityków.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/96/t160608.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/rating;polski;zagrozony;o;ile;rzad;nie;przedstawi;planow;redukcji;deficytu,133,0,934533.html) Rating Polski zagrożony, o ile rząd nie... Polska okazała się odporna na pierwszą fazę kryzysu, ale w drugiej fazie ta odporność będzie dalej testowana ze względu na szoki dla bilansu rządu i gospodarki.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)