Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Rating Polski stabilny, ale potrzeba planu konsolidacji

0
Podziel się

W marcu został potwierdzony na poziomie A minus. Kolejnego możemy się spodziewać na początku przyszłego roku.

Rating Polski stabilny, ale potrzeba planu konsolidacji
bDBuEAuZ

Rating Polski, po tym jak został w marcu 2011roku potwierdzony na poziomie A minus, jest stabilny - ocenił prezes Fitch Polska Piotr Kowalski .

Kowalski dodał, że w perspektywie 2-3 lat potrzebny jest realny plan konsolidacji finansów publicznych, który zmniejszy negatywną presję na ocenę kredytową Polski.

_ - Rating Polski został potwierdzony w marcu tego roku na poziomie A- z perspektywą stabilną i nic w tej kwestii się nie zmieniło. Oczekujemy konkretnego i realnego planu trwałej konsolidacji finansów publicznych na następne 2-3 lata _ - powiedział Kowalski.

bDBuEAvb

Porównaj wykresy: Sprawdź* aktualne notowania WIG20*_ - Wprowadzenie w życie takiego planu, który przyniesie oczekiwane efekty, czyli trwałe obniżenie deficytu oraz stopniowy spadek zadłużenia, zdecydowanie zmniejszy negatywną presję na rating Polski _ - dodał.

Prezes Fitch Polska przypomniał również, że ratingi standardowo są uaktualniane raz do roku.

_ - Kolejny komunikat na temat Polski powinien się ukazać pod koniec pierwszego kwartału 2012 _ - podkreślił Kowalski.

Agencja Fitch Ratings podała w komunikacie w marca bieżącego roku, że potwierdza długoterminowy rating Polski w walucie zagranicznej na poziomie A minus, a w walucie krajowej na poziomie A.

bDBuEAvh

Przydatne narzędzia

Panika na giełdach, zobacz jak reaguje świat
[ ( http://static1.money.pl/i/h/115/t124019.jpg ) ] (http://www.money.pl/gielda/komentarze/artykul/gpw;nieco;spokojniej;ale;czy;aby;na;pewno,91,0,887899.html) GPW: Nieco spokojniej, ale czy aby na pewno? Uspokoiła się sytuacja na WIG20, który traci obecnie nieco ponad 1 procent. Wielu inwestorów jednak tego uspokojenia nie odczuwa - zdecydowana wyprzedaż ma bowiem miejsce w przypadku średnich i małych spółek.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/152/t84888.jpg ) ] (http://www.money.pl/banki/wiadomosci/artykul/pelna;mobilizacja;g7;g20;i;ebc;ratunek;za;2;5;mld;euro;dziennie,93,0,887901.html) Pełna mobilizacja G7, G20 i EBC. Ratunek za 2,5 mld euro dziennie? Prezes EBC składa oświadczenie. Bank będzie pomagał utrzymać stabilność gospodarek.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/108/t85356.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/noblista;krytykuje;agencje;standardpoors,221,0,888029.html) S&P nagradzała Lehman Brothers tuż przed... Amerykański ekonomista Paul Krugman nie zostawia suchej nitki na Standard&Poor's.
bDBuEAvC
Źródło:
KOMENTARZE
(0)