Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Referendum w Egipcie. Jedna osoba nie żyje

Co najmniej jedna osoba zginęła w starciach, które wybuchły między siłami bezpieczeństwa a zwolennikami obalonego prezydenta Egiptu Mohammeda Mursiego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(James Buck/CC/Flickr)

Co najmniej jedna osoba zginęła w starciach, które wybuchły między siłami bezpieczeństwa a zwolennikami obalonego prezydenta Egiptu Mohammeda Mursiego, w pierwszym dniu referendum konstytucyjnego - poinformowały źródła w siłach bezpieczeństwa.

25-letni Mahmud Sajed Gomaa poniósł śmierć podczas protestu przeciwko referendum w pobliżu lokalu do głosowania w prowincji Bani Suwajf, na południe od Kairu.

Do innego incydentu doszło w stolicy Egiptu dwie godziny przed rozpoczęciem głosowania. Jak poinformowała policja, bomba o niewielkiej mocy uszkodziła fasadę sądu w południowo-zachodniej części Kairu. Nikomu nic się nie stało.

Dwudniowe referendum jest pierwszym głosowaniem od odsunięcia od władzy przez armię islamisty Mursiego w lipcu 2013 roku po masowych protestach przeciwko jego rządom. Według komentatorów wynik referendum będzie miernikiem popularności władz wojskowych.

Wysoka frekwencja i duże poparcie dla nowej ustawy zasadniczej może zachęcić popularnego dowódcę sił zbrojnych Egiptu generała Abd el-Fataha Saida es-Sisiego do kandydowania w wyborach prezydenckich w tym najludniejszym kraju arabskim.

W sobotę wezwał on 53 mln wyborców do poparcia konstytucji i oświadczył, że zgłosi swą kandydaturę w zaplanowanych na bieżący rok wyborach pod warunkiem, iż taką wolę wyrazi naród, a swego mandatu udzieli mu armia.

Czytaj więcej w Money.pl
Walki w Egipcie. Policja starła się z islamistami, jedna osoba zabita W zamieszkach uczestniczyli wierni, którzy wyszli z meczetów po świątecznych modłach.
Bractwo zbojkotuje referendum konstytucyjne Sojusz Przeciwko Zamachowi Stanu, zdominowany przez Bractwo Muzułmańskie, wcześniej zapowiadał, że będzie apelował do swoich stronników, by głosowali przeciwko nowej konstytucji.
Starcia w Egipcie. Ostra reakcja policji Co najmniej 16 osób zostało rannych na placu Tahrir w starciach, które wybuchły wieczorem między zwolennikami a przeciwnikami wojskowych władz.
Tagi: referendum konstytucyjne w egipcie, referendum w egipcie, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości, gospodarka światowa, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz