Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Referendum w sprawie ACTA nie będzie. Halicki tłumaczy, dlaczego

0
Podziel się:

Kontrowersyjne słowa posła PO. Będzie kolejny protest.

Referendum w sprawie ACTA nie będzie. Halicki tłumaczy, dlaczego
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
Poseł PO Andrzej Halicki zwrócił uwagę, że może być problem z ratyfikacją umowy także w innych krajach europejskich, gdyż wszędzie budzi ona protesty.

Zobacz, co powiedział poseł PO:

(źródło: IAR)

_ - W obecnym kształcie to porozumienie jest bardzo problematyczne w całej Europie, zwłaszcza jeżeli chodzi o proces przyjęcia. Będziemy przecież mieli jeszcze debatę w Parlamencie Europejskim. Sytuacja taka jak w Polsce ma miejsce jest prawie we wszystkich krajach wspólnoty. Dlatego też w tej sprawie nie potrzeba pośpiechu, ani póki co żadnych deklaracji na tak lub na nie - _ powiedział Andrzej Halicki.

Donald Tusk powiedział podczas wczorajszej debaty w Kancelarii Premiera, że sprawa ACTA pokazuje słabość polskiego prawa. Szef rządu zaznaczył, że jest przeciwnikiem podejmowania decyzji w tej sprawie w referendum, sprzeciwił się także plebiscytowi w sprawie podniesienia wieku emerytalnego.

Członkowie rządu przez 7 godzin dyskutowali ze stroną społeczną na temat efektów umowy międzynarodowej ACTA. Premier podkreślił, że jedynie w Polsce sprawa porozumienia wywołuje tak duże emocje. Według niego, to pokazuje rzeczywiste problemy polskiego prawa.

ACTA, czyli Anti-Counterfeiting Trade Agreement (Umowa handlowa dotycząca zwalczania obrotu towarami podrabianymi) - to porozumienie wielostronne, mające ustalić międzynarodowe standardy w walce z naruszeniami własności intelektualnej. Przedmiotem regulacji są kwestie obrotu podrabianymi dobrami, zasady handlu lekami generycznymi oraz problem rozpowszechniania poprzez internet dzieł prawnie chronionych.

Czytaj o ACTA w Money.pl
Tak Tusk mówi o protestujących ws. ACTA Premier przyznaje, że niektórzy politycy jego partii nie podzielają jednak tej opinii.
Tam hakerzy też blokują strony rządowe Hakerzy powiązani z grupą Anonymous zaatakowali w sobotę stronę internetową szwedzkiego rządu.
Boni zajmie się wolnością w sieci. Nie sam Minister administracji i cyfryzacji Michał Boni zapowiedział, że w przyszłym tygodniu przyjrzy się wolności i bezpieczeństwu w sieci.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)